ІСТОРІЯ ЖУЛЬКИ

ІСТОРІЯ ЖУЛЬКИ

Ця собачка з виразом очей, що ніби вибачаються, живе на вулиці. Мешканець багатоповерхівки зі звучним іменем Георгій Володимирович – дідусь з борідкою клинцем і в сильних окулярах та з ціпком, інкрустованим бронзовими вставками, каже, що колись у минулому житті Жулька певно була сварливою секретаркою у їхньому науково-дослідному інституті. Але доказів на те не має.

 

Натомість голова будинкового комітету тітка Валька каже Георгію Володимировичу просто в очі:

-Совсім з ума вижив дєд!

І кляне собаку на чім світ стоїть.

Жулька її теж не любить, бо у відповідь починає верескливо гавкати, ніби передражнюючи. Ото поки тітка Валька оре і собака гавкає, у будинку триває художня вистава – відчиняються вікна і найбільш громадсько активні сусіди починають видавати коментарі на зразок.

-А не заціпило б вам обом!

-Валько, чого ти до тієї сучки пристала? не гавкай сама, бо все одно її не перегавкаєш!

-Приспати її (собаку), це ж вона всяку заразу може розносити, а в нас діти!

-Валентино Павлівно, ідіть до служб, хай цю псину приберуть звідси, вона ж може, скажена!

І так триває доти, доки обоє, тітка Валька і собака Жулька, заморяться, огризнуться кожна одна на одну і розійдуться, а сусіди перелаються, і знову двір замовкає та поринає у полуденну літню дрімоту.

Дехто каже, що це тому, що з синовою дружиною ніяк спільної мови не знайде – не так вона дитину виховує, мала зовсім від рук відбилася.

Треба сказати, що Жулька з’явилася у дворі зненацька. Просто десь взялася і все! Ніби з неба впала. Облюбувала куток між баками для сміття і старою березою і заявилася про свою власність дзявкітливим голосом. Її спочатку ганяли, але попри всі зусилля собака відстояла свій куток і на неї перестали звертати увагу. Георгій Володимирович почав підгодовувати тварину і вона прижилася.

tyzik 2

А кілька стареньких бабусь, що царювали на лавочках під під’їздом, мали щоденну тему для розмови.

-Ага, від собаки тої і користь є. Ото олігарх ставив свою машину під вікнами – тепер нє, не ставить – не хоче, щоб знали, коли він додому повертається вночі. Бува об 11-ій, а бува і пізніше, в комендантську годину, - розмірковує одна.

-Нє, що не кажіть, а собака ця до пори до часу, поки яку дитину не вкусить! – заперечує інша.

-А чули позавчора, як Вальці від неї (собаки себто) дісталося! Та якраз сміття пішла викидати, то наша Жулька я-я-а-к гавкне з-під бака! Як у неї (собаки, себто) серце не розірвалося!

Отак сидять і замість дівчачих залицяльників (їх не бачать) Жульку обговорюють.

Щоправда та мала, чого правди таїти, припаскудний характер, бо була страшенною злодюгою та ще й фетишисткою. Тобто полюбляла красти різні речі. Дуже скоро з розвішеного прання почали пропадати різні дрібнички – дитячі шкарпетки, панамки, наволочки, з пісочниці – іграшки: машинки там всякі, ляльки, формочки для пасочок, лопатки, а останнім часом навіть дитяча взувачка. Так-так Жулька потягла нові туфлики дочки будинкового комітету, придбані тій на свято 1 вересня і необережно залишені біля пісочниці, щоб не забруднити, поки дитина десь відвернулася з подругами – туфлики, мов лизя злизала! Тож навіть заступництво Георгія Володимировича не допомогло – терпець у мешканців багатоповерхівки увірвався.

Тітка Валентина, яка постраждала в цій історії найбільше, бо відшукала погризений туфлик своєї принцеси напівзаритим за сміттєвими баками гладкошерстою злодюжкою, вибухнула лайкою на чім світ стоїть. І привселюдно пообіцяла Жульку «зничтожити» того ж дня!

Георгій Володимирович намагався її відмовити втілювати в життя погрози, аргументуючи це тим, що тварина не винна та ще й з цуценятами (Жулька мала ось-ось ощенитися).

-Ви б з нею ласкою, заслужили її довіру.

Але у тітки Валентини прояву ласки вистачило лише на два-три рази, тому вона, не заморочуючись, швидко заткнула «учьоному біглєцу з Київа» рота власними порадами іти у багатьом відомому напрямку. Георгій Володимирович тільки знизав плечима, бо не міг протистояти натиску грубої лайки і пішов геть.

Покару жінка придумала страшну: купила шматок дорогої ковбаси, натикала у неї поламаних голок для шиття і віддала собаці. Жулька таке як їла.

Тітка Валентина потирала руки і вже готувалася святкувати перемогу. Аж ні! Собака наступного ранку зустрічала її галасливим гавканням, ніби знаючи, хто її збирався позбутися.

Ненависть між жінкою і собакою зростала. Валентина не могла вже і з під’їзду вийти, щоб не бути обгавканою Жулькою, яка з’являлася мов з-під землі, тільки-но голова будинкового комітету робила кілька кроків назустріч сонцю.

-А б-б-бодай тобі вдавилася тим гавканням! – лаялася тітка Валька, відмахуючись на тварину сумкою для продуктів.

Все змінилося, коли у Жульки в норі під березою з’явилися цуценята. Вона раптово припинила красти речі, стала ласкавою до людей і перестала тероризувати навіть найбільшого ворога – Валентину Павлівну.

tyziik 3

Цуценят через якийсь час роздали. А Жулька стала повноправною мешканкою двору. Бачачи таке діло, тітка Валька перетворилася на найбільшу зоозахисницю бездомних тварин. У неї тепер в квартирі мешкає четверо кошенят на перетримці. Жінка опікується також черепахою, яку залишили переселенці – онучаті племінники дорогою до закордону, а ще двома хвилястими папужками, в яких душі не чаїть.

До того ж характер у жінки змінився в кращий бік. Стала жалісливішою і уважнішою до оточуючих, не вибухає через дрібниці. І навіть у родині справи залагодилися – більше не скандалить з невісткою. Навпаки зблизилися. Особливо після того, як сина призвали до ЗСУ і він воює під Авдіївкою.

-Спасибі Жульці, я наше переродилася, - каже Валентина Павлівна. – А я її вбити думала. Яка тільки у нас в дворі розумна собака!

Щоправда, щеплення від сказу Валентина Павлівна своїй чотирилапій подрузі все ж зробила. За свій кошт. З попереджувальною метою.

Олександр МІЩЕНКО

Календар свят

Квітень, 2025
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
День сміху
2
Всесвітній день поширення інформації пpо проблему аутизму
Міжнародний день дитячої книги
34
Міжнародний день освіти пo питаннях мінної небезпеки
Міжнародний день інтернету
День веб-мастера
56
День геолога
День працівника слідчих органів
7
Всесвітній день здоров'я
Благовіщення Пресвятої Богородиці
8
Міжнародний день циганів
91011
Міжнародний день звільнення в'язнiв фашистських концтаборів
12
День працівникiв ракетно-космічної галузі України
Вcесвітній день авіації і космонавтики
13
1415
День кримінального розшуку
1617
День пожежної охорони
18
Міжнародний день пам'ятників тa видатних місць
День пам'ятників історії тa культури
19
День довкілля
20
Великдень
212223
Міжнародний день секретаря
Всесвітній день книги тa авторського права
Всеукраїнський день психолога
242526
Всесвітній день інтелектуальної власності
Міжнародний день пам'яті жeртв радіаційних аварій і катастроф
27
28
Усесвітній день охорони праці
29
Міжнародний день танцю
30    

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

  • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
  • Телефон: +38(05361)61651
  • Телефон: +38(05361)74556
  • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

  • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
  • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

  • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
  • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

  • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
  • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
  • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
  • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
  • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!