Час подбати про зберігання картоплі до весни. Ми розповімо, які існують важливі правила та помилки на цю тему. Як зберігати картоплю в погребі Це найкраще місце, адже тут підтримується потрібна температура весь рік - від +4 до +7 градусів.
Проте, варто приміщення двічі на рік обробляти сумішшю солі, вапна і мідного купоросу. Необхідно дбати про хорошу вентиляцію, приміщення потрібно провітрювати регулярно. Аграрії радять перебрати, видалити пошкоджені бульби, а потім ретельно просушити під сонцем. Опісля картоплю необхідно скласти в ящики з прорізами та накрити мішковиною.
А ось зберігати її в мішках не рекомендують. Як зберігати картоплю в коридорі? Якщо у вас немає погреба, то зберігати овочі в дерев'яних ящиках можна і в коридорі. Там зазвичай прохолодно і зручно. Але також не забувайте регулярно перебирати, бо температура в коридорі може коливатися і це спричинить псування бульб. Пам'ятайте: цей метод не підходить для зберігання великих обсягів картоплі, однак кілька ящиків ви можете спокійно поставити.
Фахівці радять використати таку картоплю до кінця лютого, потім бульби почнуть пускати паростки. Ще можна зберігати картоплю у дерев'яних ящиках або скринях на балконі. У такому ящику не повинно бути щілин, а місце повинно бути закритим і бажано утепленим (для цього можна скористатися листом пінопласту, старими ковдрами). Не забувайте: прямі сонячні промені не мають потрапляти на картоплю. А всередині ящика можна насипати солому, крейду, лушпиння цибулі або золу. Завдяки цьому методу овочі доживуть до середини весни, а доступність допоможе відстежувати температуру і стан бульб. Важливо, аби картопля була закрита і знизу, через те, що є ризик підмерзання.
Якщо ні який метод вам не до вподоби, то можете спробувати зберігати картоплю в холодильнику, але не в поліетиленових пакетах, а паперових. Щоправда, цей лайфхак не для тривалого зберігання, бо крохмаль може перетворитися в цукор і зіпсувати смак овоча, і в холодильник багато не поміститься. Тож експерти кажуть, такий термін зберігання становить не більше 10 днів. Окрім холодильника, можете використати місце під мийкою на кухні, в шафі або біля балкона. Цей спосіб годиться на 10-20 днів. Температура в приміщеннях не підходить для цього овоча і процес гниття або висихання почнеться дуже швидко.
Джерело: МЕТА