Відповідно до річного плану Центру професійного розвитку педагогічних працівників Лубенської міської ради 09 жовтня 2024 року на базі Опорного закладу «Калайдинцівський ліцей» відбувся семінар-практикум для вчителів мистецької освітньої галузі закладів загальної середньої освіти Лубенської територіальної громади з теми «Українознавчі аспекти у контексті вивчення інтегрованого курсу «Мистецтво».
10 жовтня українознавчі процеси набувають особливого статусу в освітній і виховній діяльності закладів. Великі можливості у їх реалізації мають предмети мистецької освітньої галузі. Тому це питання було одним із пріоритетних на семінарі-практикумі.
Не випадково обраний Опорний заклад «Калайдинцівський ліцей», педагогічним колективом якого проводиться надзвичайно велика робота з виховання справжніх майбутніх громадян України.
На семінарі – практикумі керівник педагогічної спільноти вчителів образотворчого мистецтва, інтегрованого курсу «Мистецтво» Любов АНДРІЄВСЬКА в інтерактивній формі спільно з педагогами опрацювала методичні рекомендації МОН з викладання мистецької освітньої галузі в 2024-2025 навчальному році.
Продовжила Олена ГЕТЬМАН, керівник спільноти вчителів музичного мистецтва, вона поділилася родзинками використання веб-сервісів, які можна застосовувати на уроках мистецтва для розвитку творчих здібностей учнів.
Модератор заходу, директор ліцею Сергій МИСНИК, протягом семінару ділився своїми надбаннями та досвідом роботи педагогічного та учнівського колективів з реалізації головних завдань і напрямів діяльності закладу, акцентуючи увагу на вивченні мистецтва, орієнтованого на цілісний розвиток особистості у процесі освоєння мистецьких надбань людства, рідного краю.
Учителі отримали незабутні враження від поїздки до Калайдинцівського ліцею.
Кожен клас та навіть коридори приміщення ліцею – це вже музей!
Усюди є куточки історії та мистецтва: кабінет літератури - «Літературна Лубенщина», кабінет історії – історія України з давніх - давен до сьогодення, кабінет біології - картини художника В. Лапушкіна із квітами. Навіть окремі стенди – це витвори мистецтва.
Вражає дбайливе, трепетне ставлення до творчості митців-земляків, чиї роботи були представлені.
Але сам музей-це щось неймовірне! Кожна кімната дозволяє зазирнути у минуле, подихати повітрям історії нашого краю. Можна тільки уявити, скільки сил, турботи, любові було вкладено в цей осередок мистецтва, де справді історія настільки поєднується з традиціями і бажаннями зберегти минуле. Реставрувано те, що колись було. Щоб знати та пам’ятати: Хто ми є! Хто ми насправді!