Цикламен перський – це красива квітка, яка була завезена до нас з північної Африки і Середземномор’я. Тут клімат відрізняється прохолодною зимою і жарким літом. Проте, рослина змогла пристосуватися до таких умов. Цвіте цикламен перський зазвичай з початку осені і до самої весни. У літній період рослина відпочиває і набирається сил. В цей час цикламен, як правило, скидає наземну частину. Всі поживні компоненти квітки накопичують в своїх бульбах. Це не дасть їм загинути.
Освітлення
Оптимальне розташування цикламена – вікна зі східної та західної сторін. Оскільки прямих сонячних променів рослина не зносить, при розташуванні на південних вікнах її бажано ставити далеко від вікна або створювати розсіяне освітлення. На північній стороні цикламену буде недостатньо світла для повноцінного розвитку і цвітіння.
Температура
Температура від +10 до +14°C в зимовий час дозволить цикламену нормально розвиватися і рясно цвісти. У літній період температура може коливатися від +20 до +25°C.
ПоливВода повинна бути м’якою, на кілька градусів нижче температури в кімнаті, і їй потрібно дати відстоятися добу до поливання. Коли рослина цвіте, поливають рясно, стежачи за тим, щоби ґрунт не пересихав і не перезволожувався. Найкраще проводити поливання з піддону, щоб вода не потрапляла на бульбу і на бутони квітів. Зайву воду з піддону потрібно злити через 2-3 години після поливання. Коли рослина відцвіте, полив зменшують, а після засихання листя й оголення бульб поливають дуже рідко.
Обприскування
Для підвищення вологості рослину слід обприскувати відстояною водою, але тільки до появи бутонів. Коли на рослині зав’яжуться бутони, обприскування припиняють, а замість цього горщик ставлять на піддон із вологою галькою або торфом, не допускаючи торкання води дном.
Підживлення
Підживлювати цикламен в домашніх умовах слід органічними або повними мінеральними добривами з моменту початку появи листя і до початку цвітіння. Від надлишку азотних добрив бульба може загнити.
Період спокою
Коли рослина починає втрачати листя, починається період спокою. Полив треба зменшити, а з повним оголенням рослини – практично припинити. Кімнату, де стоїть цикламен, регулярно провітрюють, а краще і зовсім його винести на закритий від сонця балкон. У серпні-вересні вазон ставлять на світле місце і починають потроху збільшувати полив.
Зберігати цикламен в кімнатних умовах можна й іншим способом: після закінчення цвітіння полив скорочують, а після повного опадання листя горщик перевертають на 90° і зберігають так до кінця літа – початку осені.
Цвітіння
У період цвітіння одна рослина може давати приблизно 70 квіток. Відцвілі квітки необхідно відщипнути біля бульби разом із квітконіжкою – обрізати не можна, – а місце розриву посипати порошком деревного вугілля.