Не забуваємо про своє героїчне минуле

ne zabuto 29122018Зустрічаючи Новий рік, перш за все, дякую року минулому, який проводжаємо. Дякую  всім вам, хто не рахувався з часом, хто своїми думками, спогадами, порадами, справами благими з відчуттям гордості, справедливості доводив те, що вислів «Ніхто не забутий, ніщо не забуто» має і на сьогоднішній день велике патріотичне значення, як для нині живих, так і для тих героїв, які віддали своє життя за те, щоб ми щасливо жили нині. І забувати про це, ми, люди, не маємо права.

Одна із складових історичної справедливості – це пам’ять. Нам потрібно пам’ятати не тільки історичні події, а і людей, які своїми справами, своїм життям боронили наше сьогодення. Історія завжди зберігала і ще довго буде оберігати багато таємниць.

Після закінчення Другої Світової війни пройшло вже більше сімдесяти років, а відлуння тих подій і досі бентежать людство. Написані і пишуться книги, з’являються все нові і нові кінофільми, достаються із архівних глибин відомості про ті чи інші події, які відбувалися під час тієї страшної війни. Але найбільшою необхідністю має бути пам’ять про тих людей, солдат, воїнів, які в боях на передовій чи в тилу робили все, щоб звільнить нашу рідну землю від нападників. По всій території нашої країни та і за її межами стоять тисячі мовчазних обелісків і могил невідомих солдат, воїнів, що віддали своє життя в тяжких боях з ворогом, обороняючи та визволяючи нашу рідну українську землю. Йшли у бій і …. залишалися у вічності.

Хтось із загиблих визволителів покоється відомими і їх імена викарбувані на обелісках, а хтось – залишається й до нині невідомий солдат, воїн. І кого більше, один Господь знає. Відомих героїв, хоч і не часто, але ж згадуємо. Інколи, хоч і дуже мало, але ж приїздять рідні загиблого воїна, якщо їх вдалося відшукати пошуковцям. Згадують, поминають. Поминають і невідомих воїнів, але як «невинно убієнних», безіменних. Але дуже важливо пом’янути людину, називаючи її ім’я! Подякувати за той подвиг, який вони зробили в ім’я життя на землі. Всі, хто хоч би раз долучався до пошукових справ по встановленню імен невідомих загиблих воїнів чи цивільних людей, чи без вісті зниклих може сказати, що це дуже не проста, складна, тяжка робота – знайти, встановити імена невідомих воїнів, відтворити  події тих часів. Але, дякуючи Богу і наполегливій праці багатьох людей, ми намагаємось встановлювати невідомі імена та події.

Цей рік був для нас особливий, не простий з багатьох об’єктивних і суб’єктивних причин. Більшу частину часу своїх досліджень, пошуків ми присвятили встановленню імен невідомих воїнів, які загинули, поховані і покояться в братських могилах на Лубенщині. Спогади очевидців, архівні та музейні дані, праці істориків, пошуковців, безліч поїздок Лубенщиною, Полтавщиною та іншими районами та областями України. І це ще не весь перелік заходів, пов’язаних з пошуком імен невідомих воїнів та подій, пов’язаних з їх героїчними подвигами.

На сьогоднішній день нами встановлено імена 52-х !!! (п’ятдесяти двох) бувших невідомих, а тепер вже відомих воїнів, підпільників, партизан, розвідників, які загинули та поховані в Братських могилах у Лубнах та Лубенському районі. Встановлені їх військові звання, рід військ, прізвища, імена, по-батькові, число, місяць, рік народження, національність, дата загибелі та події, при яких загинули герої.

Розшукуємо їх рідних. Пройшло дуже багато часу і пошук родин загиблих воїнів – це ще одна із найскладніших дослідницьких справ.

Будемо вдячні всім добрим людям, хто цінує і гордиться героїчним минулим нашого рідного краю за будь яку допомогу в нашій з Вами спільній пошуковій справі – як встановлення імен невідомих воїнів, так і в інших пошукових заходах.

Український народ заслужив і буде мати щасливе майбутнє, тому що ми, українці, пам’ятаємо, цінуємо і шануємо наше славне минуле і гордимося ним.

Пошук продовжується. Дякую всім, хто допомагав і зараз допомагає нашій спільній пошуковій справі, а особливо: учителю історії, пошуковцю Олександру Карпенку, директору опорного закладу «Калайдинцівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Сергію Миснику, пошуковцю Петру Підтоптаному, голові вуличного комітету вулиць Осовської та Калинової Юрію Пилипенку, старості Засульської сільської ради Ігорю Яременку та жителям с.Шершнівка, сільському голові Тарандинцівської сільської ради Анатолію Тітенку, старості Засульської сільської ради Марії Шевченко, жителям сіл Мгар та Вільшанка, голові ради ветеранів Мгарського старостату Петру Різуненку, бібліотекарю с. Вільшанка Світлані Масовець.

Вітаю всіх лубенців з Новим роком та Різдвом Христовим! Дай Боже всім Вам, люди добрі, здоров’я, миру, волі, віри, сімейного благополуччя, вірних друзів, хороших справ на благо нашої святої, хлібосольної, героїчної Лубенщини, Полтавщини, України.

З великою повагою і вдячністю Анатолій Пильгук.

Календар свят

Вересень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
День знань.
2345678
Різдво Пресвятої Богородиці.
91011121314
Воздвиження Чесного Хреста.
15
Всенародний день батька.
1617
День рятувальника.
День працівників лісу.
Іменини святкують Ілля, Софія, Віра, Надія, Любов.
1819202122
День осіннього рівнодення.
День партизанської слави України.
23242526272829
День пам’яті трагедії Бабиного Яру.
30
День перекладача.
Всеукраїнський день бібліотек.
День усиновлення.
      

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

  • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
  • Телефон: +38(05361)61651
  • Телефон: +38(05361)74556
  • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

  • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
  • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

  • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
  • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

  • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
  • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
  • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
  • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
  • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!