Відбулося друге засідання журі з присудження щорічної літературно-мистецької премії ім.В.Малика, на якому було визначено лауреатів цього року. Засідання відбувалося під головуванням заступника міського голови Ірини Харченко, яка зазначила, що попри складний вожнний час, премія існує, і в цьому році вчергове члени журі мають визначитися з переможцями та запропонувала висловлюватися щодо кандидатір, чиї доробки надійшли на розгляд.
Як повідомила секретар комісії Світлана Голуб, на розгляд членів журі надійшло 9 творчих доробків. Їхні автори досить цікаві й талановиті. Вони з різних міст: Лубен, Києва, Миргорода, з м. Новий Розділ (Львівська обл.), Жовті Води (Дніпропетровська обл.), а також з м. Хуст (Закарпатська обл.). Тож маємо широку географію учасників.
так, у номінації "Література і публіцистика" надійшло 6 доробків. Це збірки віршів Тетяни Домашенко (с.Красногорівка Полтавська обл.) "Я - Україна", Сергія Салівона (м.Лубни) "Українці", Петра Москаленка (м.Миргород) "Миргородська вежа", Ніни Фесенко (м.Жовті Води Дніпропетровська обл.) "Незламна Україна", прози Володимира Шкурупія (м.Полтава) "Останній поріг" та Ольги Берези (м.Новий Розділ Львівська обл.) " Рейчел та родина Берешів".)
У номінації "Краєзнавство та народна творчість" свої доробки представили: Людмила Красицька (м.Київ) документальна драма "Світло це світить у темряві, але темрява його не поглинає...", Василь Андріцьо (м.Хуст Закарпатська обл.) матеріали статті "Василь Гренжа-Донський зачинатель театральної критики, літописець Українського театру на Закарпатті 20-30-ті роки ХХ століття", Любов Вовк-Рудаківська м.Самбір Львівська обл.) матеріали статті "Бойківщина - здалека і зблизька".
Номінація "Мистецтво та монументальна скульптура" - Анатолій Куценко (м.Лубни) - творчий доробок в жанрі пісенної творчості.
Ірина Харченко запросила членів журі висловити свою думку. Так депутат міської ради та краєзнавець Сергій Мисник високо оцінив книгу Володимира Шкурупія "Останній поріг" за її художню цінність і прекрасну мову, роботу Людмила Красицька (м.Київ) документальна драма "Світло це світить у темряві, але темрява його не поглинає..." за художність та деякі факити з біографії Великого Кобзаря Тараса Шевченка, повязані з Лубнами та невідомі лубенським краєзнавцям, і доробок Анатолія Куценка за пісенність та авторську самобутність. До нього долучилися Олександр Сиченко - син письменника Володимира Малика та Наталія Колісніченко - викладач ОЗ "Засульський ліцей".
Відтак відбулося таємне голосування, яким одноголосно (14 голосів за) переможцями у кожній з номінацій визначено:
"Література і публіцистика" - Володимира Шкурупія (м.Полтава) "Останній поріг",
"Краєзнавство та народна творчість" - Людмилу Красицьку (м.Київ) документальна драма "Світло це світить у темряві, але темрява його не поглинає...",
"Мистецтво та монументальна скульптура" - Анатолія Куценка (м.Лубни).
Далі журі визначилося з дипломантами. На пропозицію секретаря міської ради Маргарити Комарової - всі учасники, які подали твори на премію, більшістю голосів визнані дипломантами премії ім.В.Малика (11 голосів - за, 3 - проти).
Вручення премії ім.Малика відбудеться 21 лютого. Про час і місце буде повідомлено додатково.