Про будівництво на стадіоні «Центральний» вже можна складати легенди. Чому так? Напевно тому, що надто довго лубенці замість оновленої спортивної арени з гарними трибунами бачать лише облізлі дерев’яні лавки. Про те, який вигляд має приміщення стадіону зсередини говорити також не доводиться. Втім, незважаючи на таку сумнівну привабливість, затяті лубенці і молодь міста все ж таки відвідують стадіон і займаються спортом.
Щоб розвіяти чутки і дізнатись, що ж насправді робиться на стадіоні, ми звернулися безпосередньо до директора установи Юрія Климченка.
- Довгий час лубенці не помічали на «Центральному» жодних змін. Тож коли на території почалися якісь будівельні роботи, всі активно почали обговорювати процес. Як Ви це прокоментуєте?
- Я вже досить давно виношував ідею появи на території стадіону «Центральний» сучасного спортивного міні-майданчику зі штучним покриттям. Більше року тому я звернувся з відповідним листом до міського голови Олександра Грицаєнка з проханням на черговій сесії міськради виділити кошти на проект цього міні-майданчика. Заручившись підтримкою депутатів, були виділені кошти і в минулому році виготовлена відповідна проектно-кошторисна документація (ФОП Борщов С.В., м. Полтава). Остання успішно пройшла експертизу і у жовтні минулого року була затверджена рішенням виконкому міськради.
- Що являє собою сам проект?
- Це відновлення міні-майданчику для гри у міні-футбол та тенісного корту для гри у великий теніс. Його реалізація проходить у кілька етапів: проведення підготовчих робіт, влаштування на окремій частині огородженої території універсальної спортивної площадки зі штучним покриттям, заміна паркану навколо спортивного майданчика, капітальний ремонт сходів, підпірної стіни, роботи в напрямку облаштування відповідної дренажної системи, встановлення сучасних енергозберігаючих ліхтарів для освітлення, пластикових сидінь (90 штук). На прилеглій території плануємо зробити мощення декоративною плиткою, встановити сучасні силові тренажери.
- Поясніть, чому будівельні роботи розпочалися так пізно?
- Стартували вони 5 серпня, чим спричинили справжній ажіотаж серед лубенців-користувачів мережі Facebook. Хоча причина справді вагома – виявлення діючого високовольтного електрокабелю під міні-майданчиком.
- Ви нічого про це не знали раніше?
- Навесні працівники КП «Лубни-водоканал» проводили земляні роботи на території майданчика і випадково виявили цей кабель, який був прокладений через весь майданчик при будівництві стадіону (ще на тисячоліття міста) всього на глибині 40 см. від поверхні асфальту з гумовим покриттям. Наголошую, ніде у відповідних схемах стадіону цей кабель не був визначений. Тож за короткий термін мені довелося готувати інший проект – по винесенню кабеля за межі спортивного майданчика. Я дякую ФОП Мостовенко В. І., працівники якого швидко і якісно виконали потрібні роботи.
- В скільки, якщо не таємниця, обійшовся міні-майданчик?
- З ТОВ «СПОРТ-ІН» (м. Київ, генпідрядник) і стадіоном «Центральний» (замовник) був заключний договір, згідно якого ціна на основі кошторису складає 2 799 971 грн. 45 коп. (з ПДВ).
- А як щодо капітального і поточного ремонту самого стадіону? Лубенців це цікавить не менше…
- Разом з управлінням економіки ми щороку готуємо проектно-кошторисну документацію, проводимо її корегування, експертизу і надсилаємо у всі відповідні інстанції до Полтави в ОДА, до Києва в Міністерство економіки та розвитку, але, як бачите самі, ситуація майже не рушає з місця. Тому самі за рахунок місцевого бюджету поступово намагаємось щось робити. Звісно, такі поточні ремонти не завжди помітні пересічним громадянам. Зараз теж на стадіоні працюють робітники ПП Хорошковатий С. І.
- Донедавна спірним питанням виступали гаражі, розміщення яких почалося на території стадіону. Чи законно це?
- Я знав, що Ви про них запитаєте…Хто вже тільки не цікавився їх долею. Вкотре пояснюю: все зроблено по закону! На території комунального стадіону «Центральний» (землі спорту) можна встановлювати тимчасові автомобільні гаражі. Лубенці, які живуть поруч, виявили бажання встановити тимчасові металеві гаражі зі сторони вул. Достоєвського. Таких осіб було п’ятеро, але дозволили тільки двом першим. Більше розмістити ніяк тому, що гаражі будуть поряд із прокуратурою і заважатимуть евакуації глядачів через запасні ворота при нещасних випадках. Якщо хтось гадає, що стадіон таким чином «розживеться» за рахунок гаражів, то розчарую – плата за оренду землі досить смішна. Усі відповідні дозволи на виділення земельних ділянок та встановлення тимчасових гаражів є у мене, як директора стадіону «Центральний», власників гаражів та в міській раді. Взагалі, весь цей процес із гаражами тривав близько двох років і лише зараз може втілитись в життя.
- Дуже дякую за відповіді. Сподіваюсь, найближчим часом всі зможуть побачити на стадіоні реальні і такі довгоочікувані зміни.
- Я дякую лубенцям, які безкоштовно допомагають стадіону «Центральний»: і словом, і ділом. Ми у свою чергу намагатимемось зробити все від нас залежне, аби спорт у місті розвивався, а спортивна арена слугувала для цього основою.
Розмову вела Юлія АНТОНЕЦЬ.