На величні скрижалі пам’яті довічно вписане ім’я великого поета, співця українського народу, мислителя, художника, пророка Тараса Григоровича Шевченка. Шлях митця тісно пов'язаний з Лубенщиною, с.Ісківці, де він бував тричі в гостях у свого друга Олександра Афанасьєва-Чужбинського. Нині тут упродовж понад 30 років щорічно в останню неділю травня біля пам’ятної Шевченкової криниці проходить літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій».
Ось і в цьому році сюди з’їхалися і зійшлися численні учасники, щоби згадати минуле та повеселитися, прозвітувати про сучасне.
Відкрила літературно-мистецьке дійство піснею «Україна» Анастасія Білик з с.Духове. І полинули над мальовничими краєвидами біля підніжжя гори Челядної пісні у виконанні народного аматорського вокального ансамблю «Вербиченька» із с.Калайдинці, виконавців: Катерини Мисник, дуету у складі Ірини Ліхачової та Наталії Прокопець.
З найкращими побажаннями звернулися до присутніх голова районної ради Григорій Угляниця, перший заступник голови РДА Сергій Сіряченко, депутат обласної ради Владислав Мостовенко.
У вихорі танцю закружляли учасники зразкового аматорського танцювального колективу «Водограй». А слідом за ними дарували пісенні виступи співочі учасниці жіночого вокального ансамблю «Дивограй». Родзинкою свята стали вірші Великого Кобзаря у виконанні Наталії Карпенко. Радо вітали на ісківській землі представника творчої інтелігенції м.Лубни Олександра Печору, який читав власні вірші, розповідав про чергові видані книги.
А як же без запального гумору. Його дарувала, читаючи гуморески письменниці Ольги Хало, Валентина Черняк. І знову линули пісні у виконанні Олени Мацак, Олексія Білика, Віри Тараненко, народного фольклорного ансамблю «Горлиця» із с.Пулинці, Катерини Кондратенко, Анатолія Куценка та учнів Ісківської ЗШ, об’єднаних у вокальний ансамбль «Корали».
А в цей час на луках просто неба працювали численні атракціони для дітей, була розгорнута книжкова виставка, присвячена творчості Тараса Шевченка та членів літоб’єднання ім. О.Донченка. На учасників свята очікував також смачний куліш, дбайливо підготовлений господарями свята – Ісківською сільською радою. Та і сам її очільник Микола Романюта був тут же, спілкувався з гостями та жителями села, дослухався до думок громади, щоб зробити життя в рідних Ісківцях, де працює середня школа, в якій навчається 70 учнів, дитячий садок, Будинок культури та бібліотека, є поштове відділення, де передплачують газету «Лубенщина», іншу періодику, кращим, комфортнішим. До речі, в руках у багатьох того дня можна було побачити саме газету «Лубенщина», яка пише те, про що мовчать інші. Може тому і читають її в населених пунктах району, пропри негативне ставлення з боку окремих очільників влади, яким поперек горла стоїть правда про їхню роботу.
Олександр МІЩЕНКО.
Знімки автора.