Таку символічну назву має книга спогадів про Героя України, знану на весь світ вишивальницю Віру Роїк. Презентація видання відбулася 20 квітня у галереї мистецтв Лубенського краєзнавчого музею. На мистецький захід завітали вчителі, учні, краєзнавці, громадські діячі, керівники владних структур, друзі родини - всі, хто коли-небудь знав Віру Сергіївну чи мав за честь бути особисто знайомим з нею та її сім'єю.
Вона була не тільки талановитою майстринею, але й активним пропагандистом мистецтва української вишивки. Член НСХУ, Заслужений майстер народної творчості України, жінка володіла 300 видами технік вишивання народів світу. Загалом, майстриня представила свої твори на 147 персональних виставках «Український рушничок», яка експонувалась у всіх обласних центрах України, а також Росії, Німеччині, Болгарії, Польщі, Туреччині. Віра Роїк брала участь у 287 загальних виставках Радянського Союзу, України, Бельгії, Угорщини, Франції, Італії, Хорватії, Монголії, США. Її автентичні роботи зберігаються у 43 музеях різних країн світу, зокрема і в Лубенському музеї, також представлені роботи на постійно діючій експозиції в галереї.
Все це стало можливим завдяки підтримці сина Віри Сергіївни - Вадима Роїка. За його підтримки побачила світ і була презентована книга спогадів про майстриню. Фінансову допомогу надали друзі родини та Лубенська міська рада.
У своєму виступі міський голова Олександр Грицаєнко наголосив, що майстриня житиме в серцях лубенців та друзів доти, доки про неї пам’ятатимуть. За неї будуть говорити її роботи, адже творчість майстрині, її талант розійшлися по світу рушниками-вишивками. «Сучасне покоління має знати, що такого рівня, як у Віри Роїк можна досягти тільки великою працею…» - сказав очільник Лубен.
Книга вийшла в світ на високому художньому рівні. На її вихід дуже чекали друзі і знайомі родини Роїк в Криму, де уродженка Лубенського краю провела багато років життя. Це видання містить в собі фотографії, спогади відомих людей, історії з життя, зустрічі, подорожі, виставки - все, що наповнювало, надихало Віру Роїк до останніх її днів. Син майстрині - Вадим Михайлович - особисто не зміг бути присутній на презентації, але він безумовно висловлює щиру вдячність всім лубенцям, хто долучився до створення книги, хто працював над нею технічно та підтримав фінансово. На цьому акцентувала увагу член НСЖУ Євгенія Григорівна Логвиненко, яка розповіла присутнім про роботу над книгою та про давню дружбу, яка пов'язує її з родиною Роїків.
Своїми спогадами про майстриню також поділилися Заслужений майстер народної творчості України Ганна Гойда, науковий співробітник музею Тамара Дяченко, вчитель української мови та літератури ЗОШ №7 (заклад носить ім'я Героя України В.Роїк), завідувач шкільного музею української вишивки ім. В.Роїк Любов Шуть.
У 2012 році, у Сімферополі на базі Кримського етнографічного музею було відкрито Музей української вишивки ім. Віри Роїк. Свої ж роботи для музею підготували і знані лубенські вишивальниці Ольга Закорко та Ганна Гойда.
Це була світла людина, гостинна, приємна, ерудована, наділена аристократичним шармом, глибокою життєвою філософією, справжньою жіночністю. Напевно тому Бог дарував їй щастя бути народженою навесні - 25 квітня.
Наостанок, ведуча заходу зачитала вірш лубенської письменниці Наталії Баклай «Ця жінка вишиває Україну.. » Вочевидь, це одна із кращих поезій про Віру Сергіївну, яка хоча й жила в далекому Криму, та завжди думками линула до рідного її серцю краю.
Юлія АНТОНЕЦЬ.
Знімки автора.