Громадяни, які збирають допомогу на ЗСУ на свої картки, зобов’язані сплатити податки

Громадяни, які збирають допомогу на ЗСУ на свої картки, зобов’язані сплатити податки

Громадяни, які збирають допомогу на Збройні сили України на свої картки, зобов’язані сплатити 19,5% податку.

Про це інформує БізнесЦензор.

На початку червня Кабінет міністрів розширив перелік товарів та послуг, на які волонтери можуть збирати кошти без загрози оподаткування.

Зокрема Кабмін вніс зміни у додаток до постанови №112 від 24 лютого 2016 року «Про затвердження переліку засобів, товарів (робіт, послуг), сума (вартість) благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не включається до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб».

Це сталося після публікації на «БізнесЦензор» про те, що Мінфін відмовлявся включити усі запропоновані волонтерами товари та послуги до переліку товарів, вартість яких не включається до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб.

Проте це стосується лише громадян, які зареєстровані у Реєстрі волонтерів.

Тому редакція зацікавилася пошуком відповіді на ще одне питання: Чи потрібно тисячам громадян та військовим, які не зареєструвалися як офіційні волонтери, але збирали (і продовжують збирати) на свої карткові рахунки допомогу для підрозділів ЗСУ, сплачувати 19,5% із цих сум?

«БізнесЦензор» звернувся із запитом до Державної податкової служби з проханням роз'яснити, чи виникають у фізичних осіб, які не зареєстровані офіційно волонтерами, обов’язки подавати податкову декларацію та сплачувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з коштів, які були колективно зібрані на їхніх карткових рахунках для задоволення потреб Збройних Сил України?

У відповідь на запит ДПС повідомила, що перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, визначені ст. 165 Податкового кодексу.

Зокрема (відповідно до п.п. «б» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165), до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включається сума благодійної допомоги, отриманої благодійниками ‒ фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів, і за умови документального підтвердження витрат на благодійну допомогу.

ДПС підкреслює, що за умови реєстрації благодійника-фізичної особи у Реєстрі волонтерів до 1 січня 2023 року, благодійна допомога, отримана ним з 24 лютого 2022 року не включаються до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (Згідно з законом від 16 листопада 2022 року № 2747-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, зібраної волонтерами»).

Тобто волонтеру, який зареєструвався в Реєстрі до січня 2023 року, не потрібно сплачувати 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% збору з грошей, які він зібрав на вказані рахунки з 24 лютого 2022 року і витрачав їх на купівлю товарів та послуг на потреби підрозділів ЗСУ та інших підрозділів (перелік таких установ та підрозділів деталізовано у відповіді на запит, який прикріпляємо нижче).

Також ці кошти не потрібно вказувати в податковій декларації.

Але чи потрібно громадянам, які збирали і збирають на свої рахунки допомогу для ЗСУ, але не зареєструвалися у Реєстрі волонтерів, сплачувати 19,5% із цих грошей?

На це питання ДПС відповіла, що якщо фізична особа не зареєструвалася у Реєстрів волонтерів до 1 січня 2023 року, то кошти, отримані нею на свої рахунки (картки Приватбанку та інших банків, або монобанка від Monobank) включаються до її загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інший дохід з відповідним оподаткуванням.

Тобто ДПС чітко каже, що громадяни, які до 1 січня 2023 року не зареєструвалися у Реєстрів волонтерів, зобов'язані подавати податкову декларацію і сплатити 18% ПДФО та 1,5% військового збору з грошей, які вони зібрали на потреби захисників України з 24 лютого 2022 року.

Коли потрібно подавати податкову декларацію та сплачувати податки?

Податкова декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним. Після цього фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Календар свят

Грудень, 2025
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
Всесвітній день боротьби пpоти СНІДу
День працівників прокуратури
2
Міжнародний день боротьби зa відміну рабства
3
Міжнародний день інвалідів
4
День обіймів
Міжнародний день банків
5
День працівників статистики
Міжнародний день волонтерів ll Міжнародний день добровольців в iм'я економічного тa соціального розвитку
6
День Збройних Сил України
День Святого Миколая
7
Міжнародний день цивільної авіації
День місцевого самоврядуванняі
89
Міжнародний день боротьби пpоти корупції
10
День прав людини
11
Міжнародний день гір
12
День Сухопутних військ Збройниx Сил України
13
Всесвітній день дитячого телебачення тa радіомовлення
14
День вшaновування учасників ліквідації наслідків аварії нa Чорнобильській АЕС (День ліквідатора)
15
День працівників суду
1617
Дeнь працівника державної виконавчої служби
18
Міжнародний день мігрантів
19
День співпраці Південь-Південь Оpганізації Об'єднаних Націй
День адвокатури
День Святого Миколая (старий стиль)
20
Міжнародний день солідарності людей
21
22
День енергетика
День дипломатичної служби України
2324
День працівників архівних установ
Святвечір
25
Різдво Христове
262728
293031    

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

  • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
  • Телефон: +38(05361)61651
  • Телефон: +38(05361)74556
  • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

  • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
  • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

  • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
  • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

  • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
  • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
  • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
  • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
  • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!