У березні зросли пенсійні виплати «чорнобильців»

У березні зросли пенсійні виплати «чорнобильців»

З 1 березня 2023 року в Україні, окрім індексації пенсій, збільшилися також розміри мінімальних пенсійних виплат особам з інвалідністю із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Розмір таких виплат залежить від середньої заробітної плати за попередній рік.

Як свідчить аналіз, на Полтавщині нині налічується 9,7 тис. осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Близько сорока відсотків цих людей отримують пенсії, призначені у розмірі відшкодування збитків та у мінімальних розмірах відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». У їх числі – понад 3 тис. чорнобильців, які мають інвалідність і є учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС.

В українському законодавстві визначено, що у колишніх ліквідаторів з інвалідністю, яка стала наслідком Чорнобильської катастрофи, мінімальний розмір пенсійної виплати і середня зарплата пов’язані таким чином: у разі наявності інвалідності І групи розмір пенсії складе 100% середнього заробітку; для осіб ІІ групи інвалідності – не нижче 80%, а ІІІ групи – не менше 60%.

З 1 березня відповідний перерахунок проведений, виходячи із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії (у 2022 році – 13376,21 грн). Відтепер мінімальний розмір пенсії особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим:

  •  для осіб з інвалідністю І групи – 13 376,21 грн (до 01.03.2023 –
    12 993,56 грн);
  •  для осіб з інвалідністю ІІ групи – 10 700,97 грн (до 01.03.2023 –
    10 394,85 грн);
  •  для осіб з інвалідністю ІІІ групи – 8 025,73 грн (до 01.03.2023 –
    7 796,14 грн).

Такі розміри мінімальних пенсійних виплат встановлюються незалежно від того, згідно з яким законом особі призначено пенсію.

Головне управління Пенсійного фонду

України в Полтавській області

Календар свят

Липень, 2025
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
День архітектури України
День слідчого
2
День податківця України
34
День судового експерта
56
День Військово-морських Сил Укpаїни
День військ ППО Збpойних Сил України
7
День пpацівника природно-заповідної справи
891011
Всесвітній день народонаселення
12
Всесвітній день бортпровідника
13
День рибалки
1415
День Української Державності
16
День бухгалтера
1718
Міжнародний день Нельсона Мандели
1920
День працівників металургійної тa гірничодобувної промисловості
2122232425
День системного адміністратора
2627
День флота України
День працівників торгівлі
28
День Української Державності
Міжнародний день боротьби iз вірусними гепатитами
День PR-спеціаліста
293031   

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

  • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
  • Телефон: +38(05361)61651
  • Телефон: +38(05361)74556
  • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

  • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
  • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

  • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
  • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

  • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
  • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
  • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
  • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
  • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!