Перший український «Запорожець» вирушив на Rallye Monte-Carlo

Перший український «Запорожець» вирушив на Rallye Monte-Carlo

Вперше за 111-річну історію легендарного Rallye Monte-Carlo Classique у ньому візьме участь українська команда. Екіпажі із п'яти міст України на “Запорожцях” вийдуть на гірські траси Франції та Монако.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, сьогодні, 19 січня, із Запоріжжя вирушив перший екіпаж. Пресконференція, присвячена старту запорізького екіпажу, відбулася у Туристичному інформаційному центрі.

“Взяти участь у такому змаганні – це мрія для будь-якого автомобіліста. Ми довгий час листувалися з організаторами легендарного ралі, і нам зробили виняток на честь 60-річчя від дня випуску "Запорожця"... В Італії до нашої автівки ставляться як до молодшого "брата" - вона дуже схожа на "Фіат" - і коли організатори подивилися наші фото, то були вражені й надіслали нам відповідь, що із задоволенням приймуть команди та буде цікаво порівняти автомобіль виробництва “ЗАЗ” та “Фіат”. З цього все розпочалося”, - наголосив керівник української команди, чемпіон України з авторалі та пілот одного з екіпажів у Rallye Monte-Carlo Classique Роман Щіпков.

Перегони планували провести 2021 року, але через пандемію перенесли на цей рік. Українська команда складається з 6 екіпажів, які виступатимуть на ЗАЗ-965, ЗАЗ-965-А, ЗАЗ-966 та ЗАЗ-968.

Під час пресконференції також було продемонстровано відеозвернення наставника української команди, легендарного фінського гонщика, чотириразового переможця ралі Париж – Дакар Арі Ватанена.

“Для мене Україна – це насамперед люди, які борються за свою свободу та незалежність. Я маю найкращі спогади від перебування на українській землі, в мене є багато українських друзів. Тому я погодився взяти участь у цьому проєкті та підтримати вашу команду на Rallye Monte-Carlo. Сподіваюся, мій досвід та знання допоможуть вашим екіпажам пройти ці змагання з гідним результатом”, - наголосив фінський гонщик.

Зазначається, що українські учасники перетинатимуть кордон двома маршрутами: зі Львова та Чернівців. 30 січня у місті Валанс (Франція) усі автівки-учасниці пройдуть технічний контроль, а 31 січня розпочнеться чемпіонат. Фінішують учасники у Монако.

Запорізькі гонщики візьмуть участь у світових змаганнях ретроавтомобілів / Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ

Раніше повідомлялося, що у складі української команди є жіночий екіпаж.

Календар свят

Грудень, 2025
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
Всесвітній день боротьби пpоти СНІДу
День працівників прокуратури
2
Міжнародний день боротьби зa відміну рабства
3
Міжнародний день інвалідів
4
День обіймів
Міжнародний день банків
5
День працівників статистики
Міжнародний день волонтерів ll Міжнародний день добровольців в iм'я економічного тa соціального розвитку
6
День Збройних Сил України
День Святого Миколая
7
Міжнародний день цивільної авіації
День місцевого самоврядуванняі
89
Міжнародний день боротьби пpоти корупції
10
День прав людини
11
Міжнародний день гір
12
День Сухопутних військ Збройниx Сил України
13
Всесвітній день дитячого телебачення тa радіомовлення
14
День вшaновування учасників ліквідації наслідків аварії нa Чорнобильській АЕС (День ліквідатора)
15
День працівників суду
1617
Дeнь працівника державної виконавчої служби
18
Міжнародний день мігрантів
19
День співпраці Південь-Південь Оpганізації Об'єднаних Націй
День адвокатури
День Святого Миколая (старий стиль)
20
Міжнародний день солідарності людей
21
22
День енергетика
День дипломатичної служби України
2324
День працівників архівних установ
Святвечір
25
Різдво Христове
262728
293031    

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

  • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
  • Телефон: +38(05361)61651
  • Телефон: +38(05361)74556
  • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

  • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
  • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

  • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
  • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

  • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
  • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
  • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
  • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
  • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!