ukenru

Безвіз для українців: Що треба знати про нові правила в'їзду в ЄС

bezviz 14012020Нова ініціатива Європейської комісії не націлена на ускладнення безвізового режиму. Це швидше автоматичний "фільтр" для не надто благонадійних туристів, які можуть становити небезпеку за кордоном.

Терористичні акти, а також криза, пов’язана з мігрантами, змусили країни-члени ЄС більше замислюватися над безпекою, зокрема тим, хто саме може перетинати їх кордони. Саме так і з’явилася ідея з впровадженням ETIAS - електронної системи дозволів в’їзду до ЄС, без реєстрації у якій не можна поїхати до країн Шенгенської зони після 2021 року. Ускладнення стосуватиметься не лише нас, але і усіх громадян країн, що мають ліберальний візовий режим з ЄС, і при цьому не є його членами. Наприклад, американцям ETIAS знадобиться так само, як і українцям.

Про систему

ETIAS ( European Travel Information and Authorization System) - це електронна система, що дозволяє відслідковувати відвідувачів з країн, яким не потрібна віза для в'їзду в Шенгенську зону.  У певному сенсі це нагадує електронну систему авторизації поїздок в США (ESTA), яка служить аналогічній меті. Юридичні процедури для впровадження ETIAS почалися в 2016 році і очікується, що систему введуть у дію до 2021 року.

ETIAS проводитиме детальну безпекову перевірку кожного заявника, щоб визначити, чи можна їй/йому дозволити в'їзд в будь-яку країну Шенгенської зони. Враховуючи, що громадянам 62 країн не потрібні візи до Шенгену, ETIAS має подбати про те, щоб відсіяти підозрілих осіб, які можуть становити небезпеку. Ця система авторизації подорожей буде збирати, відслідковувати і оновлювати необхідну інформацію про відвідувачів, щоб визначити, чи безпечно їм в'їжджати в країни Шенгенської угоди.

Увага! Дозвіл  ETIAS стосується лише країн ЄС, які перебувають у Шенгенській зоні.

ETIAS, крім використання в ділових і туристичних цілях, також дозволить відвідувати країни Шенгену через медичні та транзитні причини. Проходження перевірки буде обов’язковим для подорожуючих з усіх країн, для яких Шенген – безвізовий.

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер у своєму зверненні 2016 року сказав наступне:

"Ми повинні знати, хто перетинає наші кордони. Таким чином ми дізнаємось, хто подорожує Європою, перш ніж вони навіть потраплять сюди"

Основна причина запровадження ETIAS - безпека. Суть системи у тому, щоб виявити потенційну загрозу від людини ще до перетину нею кордону.

Окрім безпекової складової, розробники ETIAS зазначають, що система також допоможе країнам ЄС поліпшити управління кордонами та перешкоджатиме нерегулярній міграції.

До запуску системи у 2021 році до списку може бути додано більше країн, але на даний момент усі громадяни вищезгаданих країн зобов’язані отримати дозвіл ETIAS перед в'їздом до будь-якої країни ЄС.

Як працюватиме система ETIAS?

Усім громадянам 62 країн, які мають безвізовий режим із країнами ЄС Шенгенської зони (у томи числі громадянам України) для поїздки у ці країни потрібно буде виконати наступні кроки:

1. Заповнити анкету ETIAS.

Очікується, що це займатиме не більше 10 хвилин. Форма буде в онлайн-форматі, що дозволить уникнути тяганини із документами.

Залежно від країни, громадянином чи громадянкою якої ви є, вам потрібно буде відповісти на ряд запитань та надати наступні дані:

 • •  Біометрична інформація, така як:•  Інформація про ваше громадянство
  • º  Ім'я
  • º  Прізвище
  • º  Прізвище при народженні
  • º  Дата народження
  • º  Місце народження
 • •  Адреса
 • •  Електронна пошта та номер телефону
 • •  Освіта та досвід роботи
 • •  Перша країна ЄС, яку ви маєте намір відвідати
 • •  Основні питання, які стосуються вашого медичного стану, подорожей до країн у стані війни. Інформацію про депортації та судимості (якщо вони були).
 • •  Для неповнолітніх заявку на ETIAS має подавати законний опікун 
 • •  Для членів сім'ї громадян ЄС з інших країн ви повинні надати докази сімейних відносин, посвідчення на проживання та іншу довідкову інформацію

2. Подати заявку

Після заповнення заяви вам доведеться сплатити невелику суму. Система ж виконає наступні кроки:

 • •  Перевірить, чи вказана вами інформація була правильною
 • •  Перевірить ваші дозволи на в’їзд
 • •  Перевірить фактори ризику

Якщо ви правильно заповнили форму, маєте право подорожувати до країн ЄС та не становите загрози (принаймні у розумінні електронної системи), то вашу заявку буде схвалено. Процедура займе лише кілька хвилин.

Однак, якщо у системі щось піде не так, то вашу заявку буде оброблено вручну. Очікується, що це займе від 96 годин (4 дні) до, максимум, 2 тижнів. Тож не варто тягнути та реєструватися у системі напередодні вильоту.

Поширені запитання

Це безкоштовно?

Ні. На момент написання статті вказано, що за кожну заявку ETIAS доведеться сплатити 7 євро. Це стосуватиметься виключно осіб, які досягли 18 років – неповнолітнім платити не доведеться. Оплатити можна буде дебетовою або кредитною карткою, а одразу після цього система почне обробку вашої заявки.

Як довго діє ETIAS?

Підтвердження дозволу діятиме протягом 3 років з моменту його надання. Втім, якщо строк придатності вашого проїздного документа (закордонного паспорта) завершиться раніше, вам доведеться подати іншу заявку, реєструючи вже новий проїздний документ.

Що робити, якщо заявку не схвалили?

Ви отримаєте відповідь на вашу заявку протягом кількох хвилин після її подання. І якщо раптом вам прийшла відмова, то:

а) вам вкажуть її причину; 

б) ви зможете оскаржити рішення;

в) виходячи з причини відмови, ви можете спробувати скоригувати заявку і подати її ще раз. 

Які документи мені потрібні для авторизації ETIAS?

Єдиний документ, який вам потрібен - це ваш дійсний закордонний паспорт. З вашого паспорту обов’язково знадобитися така інформація:

 • •  Ваша цифрова фотографія
 • •  Машиночитаний код, який знаходиться під вашим фото та містить два рядки цифр, букв та символів

Чи можу я поїхати до будь-якої країни ЄС з дозволом ETIAS?

Щоб правильно використовувати авторизацію ETIAS, потрібно спочатку в’їхати у першу країну, яку ви вказали у своїй заяві. Це, до речі, одна з причин, чому дозвіл не варто отрмувати надто завчасно - якщо ваші плани мінливі, а перший пункт подорожі - невизначений, краще зачекати.

Наприклад, якщо ви планували поїхати до Німеччини, Бельгії та Австрії, і у своїй заяві ви вказали, що перша країна вашого відвідування – Німеччина, то ви повинні пройти саме її кордон, перш ніж відвідати Бельгію та Австрію.  Це стане вашим своєрідним "обрядом ініціації" в ETIAS.

А після в'їзду в свою першу країну ви можете відвідати будь-яку іншу у Шенгенській зоні протягом 90 днів.

Увага! Сама наявність в’їзного дозволу від ETIAS не обов'язково гарантує ваш безпроблемний в’їзд до країн ЄС. Це залишається на розсуд прикордонних органів.

Як ETIAS перевірятиме нашу інформацію?

ETIAS буде підключений до багатьох баз даних і завдяки цьому зможе перевірити вказану вами інформацію протягом декількох хвилин. Ось чому важливо давати чесні відповіді на запитання у формі – якщо спіймають на брехні, то відмовлять в авторизації. 

До того ж, якщо ви вже матимете затверджений ETIAS, а неправильно вказану чи неправдиву інформацію виявлять пізніше, схвалення буде відкликано. 

Скільки разів я можу відвідати країни ЄС із ETIAS?

Доки ваш дозвіл ETIAS буде дійсний і ви не перебуватимете більше 90 днів протягом 180 днів у країнах ЄС, ви зможете перетинати їх кордон стільки разів, скільки заманеться.

Американська ESTA - це те саме, що й ETIAS?

Ви не зможете в'їхати до США з ETIAS, так само, як власник ESTA не може в'їжджати в ЄС без наявності ETIAS або Schengen Visa. Навіть громадянам США , яким дозволено в'їзд до Європи за безвізовим режимом, після 2021 року доведеться отримати ETIAS для поїздки в Шенгенську зону.

ETIAS – це аналог візи ?

Ні. Дозвіл ETIAS не є візою. Українці так само зможуть подорожувати до ЄС без візи, просто перед поїздкою потрібно буде отримати дозвіл через ETIAS. 

Цей дозвіл не вводить візоподібних зобов'язань. Не потрібно звертатися в консульство, щоб подати заявку, стояти в черзі. Також з вас не збираються біометричні дані та взагалі вимагають значно менше інформації, ніж під час процедури подання візи. 

У мене є діюча  довгострокова віза в одну з держав-членів ЄС. Мені потрібна ETIAS?

Поки що – ні. Оскільки довгострокова віза, видана однією з держав-членів, дає вам право переміщатися по всьому Шенгену, вам не потрібно буде отримувати дозвіл на поїздку, доки вона діє.

У подорож їде маленька дитина. Їй потрібен ETIAS?

Так. Кожному мандрівнику потрібно буде пред'явити дозвіл на поїздку після прибуття до Шенгенської зони, щоб мати дозвіл на в'їзд. Навіть, якщо дитина ще немовля. Хороша новина: люди, які не досягли 18 років, звільняються від сплати збору.

Що таке список спостереження ETIAS?

Це перелік, що складається з даних про людей, які підозрюються в скоєнні або були учасниками кримінального злочину. Список спостереження ETIAS буде створений на основі інформації, наданої державами-членами та Європолом.

Джерело:

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Погода

Погода

Курс валют

Календар

Жовтень, 2021
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1
Міжнародний день музики, Міжнародний день літніх людей
2
Міжнародний день ненасильства
3
4
День працівників освіти, Всесвітній день тварин
5
Всесвітній день вчителів, Міжнародний день лікаря, Міжнародний день архітектора
678
День юриста України
9
День ріелтора, Всесвітній день пошти
10
Вcесвітній день психічного здоров'я, День працівників стандартизації тa метрології, Європейський день боротьби пpоти страти
11
День працівників Дeржавної санітарно-епідеміологічної служби, День художника
12
День кадрового працівника, Міжнародний день пo зменшенню небезпеки стихійних лих
1314
День українського козацтва, День захисника України
15
Всесвітній день сільської жінки, Міжнародний день білої тростини, Міжнародний день кредитних союзів
16
День Шефа (День Боса), Всесвітній день анестезіолога, Всесвітній день продовольства, Міжнародний день авіадиспетчера
17
Міжнародний день боротьби зa ліквідацію убогості, День пpацівників целюлозно-паперової промисловості
18
День працівників харчової промисловості
1920
Всеукраїнський день боротьби пpоти захворювання раком молочної
212223
День рекламіста
24
Тиждень роззброєння
Всесвітній день інформації пpо розвиток, День ООН, День маркетолога
25
День автомобіліста і шляховика
2627
День рятувальника
28
День звільнення України вiд фашистських загарбників
29
День працівників служби позавідомчої охорони
3031
Міжнародний день Чорного моря
 • Станьте одним із 4 000 передплатників. Газета «Лубенщина» завжди з вами
 • Передплати газету лубенщина лише за 15,50
 • "Лубенщина" у форматі PDF - вигідно і зручно!
 • Як подати оголошення на сайті газети "Лубенщина"
 • Допоможіть своєму клієнту знайти вас! Додайте інформацію про вашу організацію в Довідник підприємств!

Україна і Світ

У Польщі фіксують високий попит на заробітчан з України

 Як зазначають експерти, однією з причин є те, що країна виходить з кризи і потребує робочої сили.

Детальніше...

“Укрпошта” знову підіймає тарифи: нові ціни на послуги

“Укрпошта” з 1 грудня підвищує ціни на свої послуги. Деякі з них збільшаться до 15%, повідомляє РБК-Україна.

Детальніше...

В Україні вводять нові швидкісні обмеження на шляхах: що зміниться

Уряд затвердив зміни до правил дорожнього руху. Основне нововведення – це зміна швидкісних обмежень на дорогах за межами населених пунктів.

Детальніше...

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Автомагазин Автогалактика

Видавництво Лубни

Контакти

 • Адреса: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
 • Телефон: +38(05361)61651
 • Телефон: +38(05361)74556
 • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

 • Директор підприємства (редактор) (05361) 6-11-20, (05361) 6-14-58, 063-607-88-24
 • Журналіст (05361) 6-14-68
 • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51, 050-261-96-96
 • Оператори комп’ютерної верстки (05361) 7-45-56

Інформація

 • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
 • - Індекси 61247. 61501. 61502
 • - Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації ПЛ 1240-497ПР

Угода

 • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
 • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
 • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
 • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
 • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!
© 2018 Газета Лубенщина. Всі права захищені.

Карта сайта | Політика конфіденційності

Пошук по сайту