У Будинку-музеї Тараса Шевченка в м.Київ відбулося відкриття Великодньої виставки лубенки Марини Афанас‘євої (Марини Сацури) «Мовою традицій».
Виставка Марини Афанас'євої «Мовою традицій» стала своєрідним оберегом для Будинку-музею Тараса Шевченка у цей непростий для України час. В експозиції представлені панно, виконані авторською технікою: «Писанковий квіт», «Великодня», «Роду нашого святиня – українська берегиня», «Древо». Магічна краса композицій змушує задуматися над вічним, особливо напередодні світлого християнського свята – Великодня. Цей день символізує перемогу життя над смертю, неодмінним атрибутом якого є народний оберіг – писанка. Це маленьке диво вражає витонченістю стилю, художньою довершеністю і глибиною змісту. Писанки майстрині, виконані авторською технікою, нікого не залишать байдужим. Вона відчула серцем і душею зв'язок із традиціями та створила унікальний розпис на гусячих, курячих, перепелиних та страусових яйцях. Художниця вдало поєднала тканину із джгутом, шкаралупу горіха із насінням тамаринда. Робота з такими матеріалами – надзвичайно клопітка, просто філігранна, відчувається, що мисткиня працювала ювеліром-модельєром. Тема Святого Воскресіння не нова у творчості майстрині. 2021 року у Полтавському краєзнавчому музеї ім. В. Кричевського відбулася виставка «Великодня писанка».
Марина Афанас'єва (Сацура). Народна майстриня України. Постійна учасниця багатьох виставок, зокрема, міжнародних та всеукраїнських. Членкиня спілки майстрів народного мистецтва України. Майстриня з художнього розпису скла та виготовлення кавових іграшок. Організаторка майстер–класів з відродження традиційного писанкарства. З 24 лютого 2022 року і до сьогодні - військовослужбовиця ЗСУ.17.
10.1984 – Марина Сацура народилася у Києві.
1996-2000 – навчалася у Лубенській художній школі.
2002-2009 – навчалася у Полтавському національному технічному університеті ім. Ю. Кондратюка.
2011-2015 – працювала графічним дизайнером у фірмі «Інтер Парк».
2015-2022 – працювала ювеліром–модельєром фірми «Діамант».
В експозиції представлені панно, виконані авторською технікою: "Писанковий квіт", "Великодня", "Роду нашого святиня - українська берегиня", "Древо", а також неймовірні писанки майстрині авторською технікою, нікого не залишать байдужим.
Від 21 квітня виставка доповнилась ляльками-мотанками та традиційними виробами з бісеру народної майстрині України Олени Сухоцької.
Майстрині прекрасно порозумілися.
Виставка триватиме по 15 травня.