Як зауважив міський голова Олександр Грицаєнко, це перший такий проект, реалізований у Лубнах, завдяки співфінансуванню з бюджету міста та Фонду регіонального екологічного розвитку (РЕЦ), завершить який планується вже до кінця березня. Його вартість складала 1 млн. 800 тис. грн., проте, 400 тис. грн. місту вдалося зекономити завдяки вдало проведеному тендеру.
Як відомо, головна функція геліосистеми полягає в максимально ефективному перетворенні енергії сонячного випромінювання у теплову. І в сучасному світі геліосистеми вже досить активно використовуються в побуті для нагрівання води (гарячого водопостачання (ГВП)), підтримки системи опалення, підігріву води в басейні.
Саме таку функцію виконуватиме нове обладнання, встановлене на даху приміщення Лубенської КЦМЛ, як розповів Владислав Подірін, провідний інженер ПАТ «Дніпрополімермаш» (підприємства, що займалося його монтажем). Оглядаючи механізм роботи геліосистеми, можна було побачити, що фактично вона являє собою 40 пласких сонячних колекторів, які збиратимуть сонячну енергію, перетворюючи її в теплову та направляючи далі до системи водопостачання. Потужність даного геліополя – 65 кВт год. і цього буде достатньо, як продовжив далі Валадислав Подірін, для потреб поліклінічного відділення.
У рамках цього проекту у приміщенні поліклінічного відділення проведено реконструкцію системи водопостачання, замінено трубопровід, передбачено також резервний підігрів від котельні у зимовий період.
Запустити даний проект планується вже на початку квітня, тож чекати залишилось недовго.
За матеріалами офіційного сайту
Лубенської міської ради.