Місія життя – лікувати найменших і стояти на варті дитинства

pushko vira 28022019 1Вона ніколи не мріяла про іншу професію, не шукала престижних посад, не обирала кращих перспектив. З самого початку знала, що все життя буде віддана лише медицині і жодного разу не зрадила своєму покликанню – лікувати маленьких пацієнтів. Тож кому, як не міському педіатру знати, що все в житті таки насправді починається з малого. 

Її професійний шлях – це не один десяток років гарту, витримки, досвіду. А колись він починався із кроку до медичного училища. Що змінилося з того часу, яку мету сьогодні ставить перед собою галузь педіатрії та як зберегти щасливе дитинство малюків – про це говорили в особистій розмові із заступником головного лікаря КП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування» з охорони дитинства і материнства Вірою Оксентіївною Пушко.

- Ви віддали медицині 55 років. Пам’ятаєте, яким був ваш початок?

- Це моє свідоме рішення – відтоді і дотепер. Певна, що в жодній іншій сфері не змогла б реалізувати себе так, як тут. Праця педіатра не завжди легка, адже в ній теж є багато аспектів, які потрібно вирішувати, розв’язувати різні ситуації, шукати індивідуальний підхід. Я не мала права оступитися, бо що може бути краще за порятунок маленьких життів. Здоров’я дітей, їх щирі безтурботні усмішки, то найліпша для мене нагорода.

- Відомо, що ваші дві доньки і внучки працюють медпрацівниками середньої ланки. Чи впливали ви якимось чином на їх професійний вибір?

- У жодному випадку. Хоча мене цей факт не дуже дивує. Вони зростали у середовищі лікарів, де все було спрямовано на тему охорони здоров’я: новітні тенденції, захворювання, боротьба з ними, відносини «пацієнт-лікар», застосування ліків та багато іншого. Можливо, саме це й спонукало їх обрати відповідний фах, але я особисто не наполягала.

- Якою нині ви бачите педіатрію: її розвиток на початку вашої кар’єри і в умовах сучасного реформування?

- Раніше педіатрія як предмет вивчалася студентами всі 6 років. Це була основа основ і саме на цю науку робили головний акцент. Зараз, я вважаю, що йде поверхове вивчення предмету, не настільки досконале, як раніше, а в пріоритеті сімейні лікарі, які мають опанувати майже всі напрямки медицини одночасно. Чи дасть це покращений результат – покаже час.

- Професійне вигорання – це не про вас?

- Звичайно ні. У мене дуже сильна мотивація до роботи, тому які б труднощі не виникали – я впевнено їх долала. Бувають дуже нелегкі ситуації, вони життєві, але я стійко тримаю себе в руках. До того ж, дітей сприймаю і як джерело додаткової енергії, настрою: вони щирі, відкриті, ще не вміють маніпулювати, обманювати. Інколи читають тут гуморески, розповідають про свої захоплення, дивують малюнками. Зі старшими вже так не буде, адже потрібно враховувати вікову психологію.

- Найпоширеніші сучасні дитячі захворювання – які вони?

- Дитячий організм – не копія дорослого, він має свої особливості розвитку і перебіг різних захворювань теж відрізняється. Найчастіше спостерігаються функціональні розлади травлення у дітей, ацетономічні синдроми, що говорить про неякісне харчування, не здорову їжу. Часто звертаються (батьки з дітьми – прим. авт.) зі скаргами на підшлункову залозу, раніше було більше ревматизму в дітей, зараз він майже зник, бо діти гіперактивні та й мікрофлора змінюється.  Трапляються і злоякісні новоутворення в діток, про це завжди важко говорити. Загалом, дитяче відділення приймає маленьких пацієнтів не лише з Лубен та району, часто приїздять з Чорнух, Оржиці, Гребінки. Вважаю, що в нас єдиний медичний простір і ми маємо допомагати всім, хто звертається.

- Ви працюєте зі студентами-інтернами. На вашу думку, чого не вистачає молодим фахівцям, або навпаки – у чому бачите їх переваги?

- Як і майже всім, хто тільки закінчив навчання, їм не вистачає практики. Молоді люди приходять працювати, сповнені теорії, але часто не знають як застосувати її на практиці. Ми намагаємось це виправити: я вчу здобувати досвід на прикладі конкретних ситуацій, у повсякденній роботі, під час нічних чергувань. Разом зі студентами робимо призначення, розглядаємо окремо кожне захворювання, інтерпретуємо аналізи, вчимося спілкуватися з батьками, зрештою – привчаю молодих фахівців до самостійної роботи. Не нарікаю на них, адже вони стараються і роблять все можливе, це їхній початок.

- Віро Оксентіївно, як в сучасних умовах забезпечити дітям здоровий розвиток і в чому ви вбачаєте охорону дитинства?

- Відповідь на це питання здебільшого залежить від батьків і лише 10-20% є вирішальними з боку медицини. Звісно, найперше – це здоровий спосіб життя малюка, умови, в яких росте і виховується малеча. Враховувати слід не лише побут, а й атмосферу в родині, взаємостосунки між батьками, адже будь-який негатив, якщо він має місце, може відбитися на дитині. Також потрібно дотримуватись режиму, часто гуляти на свіжому повітрі, віддавати перевагу грудному вигодовуванню, вчасно робити щеплення, загартовувати. А головне – постійно займатися з дитиною, щоб вона відчувала турботу дорослих, зростала в затишку і любові.pushko vira 28022019 2

Розмову вела Юлія АНТОНЕЦЬ.

Знімки автора.

Календар свят

Лютий, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
   12
Стрітення Господнє.
День бабака.
3
Іменини Симеона.
4
Всесвітній день боротьби проти раку.
567891011
121314
День закоханих.
15161718
19
День державного герба України.
20
День Героїв Небесної сотні.
День соціальної справедливості.
21
Міжнародний день рідної мови.
22232425
Іменини Тараса.
262728
День працівників патрульно-постової служби в Україні.
29   

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

 • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
 • Телефон: +38(05361)61651
 • Телефон: +38(05361)74556
 • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

 • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
 • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

 • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
 • - Індекси 61247. 61501. 61502
 • - Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації ПЛ 1240-497ПР

Угода

 • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
 • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
 • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
 • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
 • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!