Міжнародний День рідної мови – подія, яку відзначають щороку 21 лютого. Цей день був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Його запроваджено з метою захисту мовної і культурної багатоманітності.
З цього приводу у Лубенській мистецькій школі на уроці «Бесіди про мистецтво» викладачем музично-теоретичних дисциплін Гришою Юлією Михайлівною був проведений тематичний захід “Нас єднає мова: твори, співай, вивчай».
Його мета -розширити знання учнів про рідну мову, формувати розуміння того, що мова – скарб народу, почерпнути цікаві факти про українську мову. Розвивати комунікативну компетентність учнів, виховувати почуття національної гідності, любові і поваги до рідної мови.
Чарівна українська мова – одна з найдавніших мов світу. Вона, за твердженням істориків, своїм корінням сягає глибини не менше семи тисячоліть. Праєвропейський санскрит містить більше 1000 нинішніх українських кореневих слів. Жодна з європейських мов (окрім литовської) так близько не стоїть до своїх витоків.
Світ захоплюється українською мовою, яка належить до першої трійки наймилозвучніших мов земної кулі. За мелодійністю українська мова займає друге місце серед мов світу, поступаючись лише італійській.
Надзвичайна в нашій солов’їній і буква ї. Саме ця літера є виразно українською й унікальною, оскільки не використовується в жодній іншій мові, яка користується кирилицею.
Українська мова – це основа української єдності. Обов'язок кожної людини знати, берегти рідну мову. Народ повинен усвідомлювати значення рідної мови, її роль в розвитку особистості.
Лубенська мистецька школа