19 січня у цьому році припало на суботу – вихідний день. Тож багато жителів міста і району присвятили його відвіданню водохресних молебнів на берегах водойм нашого краю. Цій традиції уже понад дві тисячі років. Першим, як відомо, хрещення святою водою річки Іордан здійснював Іоанн Хреститель. Він, за християнськими віруваннями, і здійснив обряд над Ісусом. Відтоді Водохреще входить до дванадцяти найбільших свят у церковному календарі. Для людей же це свято є традицією купання у відкритих водоймах у найбільші холоди.
Ось і в цьому році, благо погода сприяла – була сонячною, безвітряною, з невеликим морозцем, близько двохсот вірян зібралися на березі річки Сула в районі с. Мгар, де проводила службу помісна православна українська церква. Це місце уподобали не лише представники релігійної громади, а й патріотично налаштовані жителі району. Недарма ж сюди приїхали люди з віддалених куточків Лубенщини, як то Карпилівка. Також тут були голова районної ради Григорій Угляниця, перший заступник голови РДА Сергій Сіряченко, заступник голови РДА Ігор Нестеренко, депутати обласної ради Руслан Ляшко, Владислав Мостовенко, учасники бойових дій в зоні проведення АТО та ООС. А головне люди, які не на словах, а на ділі з радістю сприйняли звістку про отримання Україною Томосу, а отже, відродження історичної справедливості та утворення єдиної помісної української православної церкви. Чи хто ще рік тому міг подумати про це?
І ось урочиста процесія рухається від храму до берега. Тут відбувається водохресний молебень, який ведеться зрозумілою усім українською мовою, здійснюється обряд освячення води, священик о. Іоанн обходить усіх вірян, кроплячи їх святою водою, а головне – спілкуючись з ними. Адже кожного він знає особисто, неодноразово надавав моральну підтримку як священик у вирішенні того чи іншого питання.
І ось найсміливіші вирушають до ополонки у вигляді хреста, вирубаною на льоду річки. Першими занурюються у воду ветерани-учасники АТО, за ними інші, в тому числі депутат обласної ради Руслан Ляшко. Він із захопленням говорить про стимулюючу силу водохресної води, пропонує усім долучитися до народних традицій. Серед тих, хто занурюється у водохресну купіль все більше жінок, є навіть діти 9-12 років. І немає жодного, хто б сказав, що сила холодної води пішла йому не на користь.
Олександр МІЩЕНКО.
Знімки Сергія СТЕПЧЕНКА.