В Лубнах на об’їзній дорозі навпроти Слободи відкрилася нова сучасна заправка Компанії “Укргаз Ресурс”. Про особливості життя бізнесу під час повномасштабної війни поговорили з директором мережі - Віктором Панченком.
Вікторе Петровичу, що змінилося для вашого бізнесу після початку повномасштабної війни?
З початком вторгнення вся країна завмерла, дефіцит палива, черги та суцільна невизначеність. Ми, продовжували працювати, в пріоритет ставили військових, невідкладні, міські служби, ТРО, за потреби відпускали паливо безоплатно. Війна - велике випробування для всіх, ми ж несемо додаткову відповідальність за співробітників. Повторювали собі, що повинні втриматися, платити зарплату та податки, так, не здаючись кожен на своєму місці і вся країна вистоїть.
Наскільки важко було прийняти рішення про інвестиції? Зараз, нажаль, тренд протилежний - люди притримують кошти, багато хто виїжджає, вкладаючи кошти закордоном.
Це наше свідоме рішення, залишатися в Україні, вкладати гроші та намагатися розвиватися попри обставини. Ми віримо в Україну та розуміємо свою відповідальність як бізнесу. Сьогодні «Укргаз Ресурс» - це близько 100 лубенчан, які працюють і вчасно отримують зарплату, мережа сплачує понад 2,5 мільйонів податків на рік лише з фонду оплати праці. А ще, мільйони гривень ПДВ, акцизу та податку на прибуток додатково. Нова станція на лубенській об’їзній - шоста в мережі «Укргаз Ресурсу». Ми не тільки вирішили не заморожувати проект будівництва, а зробити нову АЗС за найвищими стандартами. Я щиро вважаю, що саме такі будівельні проекти виступають локомотивами економіки у воєнний час. Автозаправні колонки та насоси – продукти нашого машинобудування, резервуари, арматура та металоконструкції – це наша металургія, а ще бетон, асфальт, скло, меблі та багато іншого. Ми купуємо все в українських підприємців, забезпечуємо їх завантаження, зайнятість людей та сплату податків. Якщо кожен бізнес робитиме так само, ми не дамо ворогові розвалити економіку. Саме про це нещодавно говорив наш Президент».
Як відрізнити заправку, де пропонують якісне паливо від інших?
Перша ознака неякісного палива – ціни сильно нижче ринкових. Якщо заправка торгує паливом на гривню-дві дешевше, ніж відомі АЗС, це означає, що швидше за все має контрафактне паливо. Тобто продукт перегонки на кустарних міні-НПЗ, який завдасть великої шкоди двигуну автомобіля.
Друга ознака – це коли на заправці не видають касовий чек. Це означає, що паливо на заправці «чорне», тобто офіційно, заправка його не купувала і тому не може офіційно продати.
Ну і третє – якщо на заправці немає машин. Це означає, що місцеві споживачі уникають цю АЗС через неякісне паливо і заправлятися там не варто.
Коли вибираєте собі АЗС для заправки в незнайомому місці - дивіться на стан станції, охайність персоналу, чистоту.
Якщо заправка «доглянута» і на ній порядок - це означає, що на заправці є господар і якість палива теж буде гарною. Як все має бути, можна подивитися на заправках «Укргаз Ресурсу» на Володимирському проспекті або у Вільшанці.
Чому ціни на українських АЗС постійно зростають?
Насамперед це звичайно через війну. Ворог розбомбив вітчизняних виробників нафтопродуктів. Дісталося і нафтопромислам.
Тому, ми зараз повністю залежимо від європейського ринку, де доводиться викуповувати нафтопродукти за європейськими цінами і навіть дорожче, щоби перекупити паливо. Додатково, вартість доставки палива з Європи до нас - найдорожча серед усіх можливих варіантів.
Та й крім того, держава повернула повний режим оподаткування палива і сьогодні в кінцевій ціні на АЗС близько 30% – це податки.
Розкажіть про ваші плани на розвиток мережі?
Я вам вдячний за запитання, та вважаю, особливо за сьогоднішніх обставин, про плани краще не розповідати - тільки про реалізовані проекти. Скажу тільки, що нова станція “Укргаз Ресурсу” - це справді новий рівень. Я думаю, високий рівень нашої нової АЗС змусить і інші лубенські заправки покращити сервіс і ретельніше стежити за якістю палива та цінами. І для нас - це виклик, зростати, покращувати сервіс. Історія нашої лубенської мережі АЗС розпочалася у 2014 році з відкриття першої газової заправки у Гребінці. З того часу були відкриті заправки у Чорнухах, Оржиці, Пирятині та у Лубнах. І, наостанок, хочу сказати, що мені, як людині, що народилася і все життя живе у Лубнах, особливо радісно спостерігати, як наш, Лубенський бренд зростає і не поступається в якості послуг великим столичним та національним компаніям.