Грип – це гостре респіраторне захворювання, яке викликається вірусом і легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або близький контакт. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів.
Найбільш небезпечний грип – для дітей до 5 років, особам старше 65 років, а також людям з хронічними захворюваннями , хворим на цукровий діабет та вагітним жінкам. Симптоми грипу: різке підвищення температури тіла до високих цифр, головний біль, ломота в м’язах та суглобах, кашель, нежить. Також можливий атиповий перебіг грипу. Грип небезпечний своїми ускладненнями , які можуть розвиватися блискавично. При перших ознаках захворювання необхідно негайно звертатися до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Щорічне щеплення від грипу – це найкращий спосіб зменшити ризик захворіти на грип та зменшити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації і смерті.
Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, які ймовірно будуть циркулювати в Україні у новому епідсезоні, є:
- вірус, подібний А/Місhigan/45/2015(Н1N1)рdm09;
- вірус, подібний А/Singaporе/ INFIMH-16-0019/2016(Н3N2);
- вірус, подібний В/Со1оrаdо/06/2017.
За повідомленням Центру громадського здоров'я МОЗ України, за останній тиждень захворюваність на грип та ГРІ в Україні на 6, 7% більше епідемічного порогу. Зареєстровано 1 випадок смерті від грипу, що підтверджено лабораторно. Виділено грип А ( H3N2). При дослідженні лабораторних зразків від хворих в 26,7 % отримані позитивні результати на грип. В циркуляції переважає А (H3N2). В Полтавській області за 50 тиждень року продовжується ріст захворюваності на гострі респіраторні інфекції, темпи зростання збільшуються , в першу чергу серед дітей шкільного віку. По області спостерігається перевищення епідпорогових показників в Карлівському та Миргородському районах. При дослідженні зразків матеріалів від хворих , доставлених до державної установи «Полтавський ОЛЦ МОЗ України »- більшість позитивні на грип А ( H3N2).
По місту Лубни та Лубенському району з кожним тижнем спостерігається ріст захворюваності на ГРІ. На даний момент епідемічний поріг не перевищений. Випадків грипу по м. Лубни та Лубенському району не зареєстровано.
Рекомендуємо :
Обов'язкове проведення щеплень проти грипу.
Не відвідуйте роботу , навчання якщо ви захворіли , адже це сприятиме швидкому поширенню інфекції. Якщо ви керівник - не допускайте до роботи персонал, який захворів на грип та ГРІ.
Уникайте близького контакту з людьми, в яких є симптоми ГРІ. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми та одягайте одноразову маску.
Прикривайте серветкою ніс та рот під час кашлю та чхання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
Часто мийте руки. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
Регулярне провітрювання та вологе прибирання приміщення вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
Уникати відвідування масових заходів.
Тамара Давиденко, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Лубенського МВПЛД.