Енергоощадність бюджетних будівель – запорука зменшення фінансових витрат, створення комфортних умов для перебування, підвищення енергоефективності та покращення довкілля. З метою оцінки стану енергоефективності будівель бюджетної сфери за період з початку 2018 року, проведено аналіз споживання електроенергії, газу та холодної води за 9 місяців цього року, у порівнянні з відповідним періодом 2017 року.
Детальний аналіз споживання енергетичних та водних ресурсів бюджетними установами за 9 місяців 2018 року, у порівнянні з 2017 роком, показав, що не зважаючи на те, що за літній період проведено багато ремонтних та будівельних робіт у закладах освіти, медицини, культури, територіальному центрі, збільшилася кількість споживачів у сфері освіти та впроваджено нове електрообладнання у закладах освіти та медицини, відбувалося раціональне споживання електричної енергії та холодної води. А впровадження у квітні геліосистеми на даху поліклінічного відділення для дорослих, завдяки використанню сонячної енергії, не тільки суттєво зменшило споживання електроенергії на 10,5 % у цій будівлі, але й надало можливість поліпшити санітарно-гігієнічні умови для персоналу поліклініки, яких забезпечено гарячою водою 520С -550С, та у літні місяці, на відміну від попереднього року, працював басейн.
Збільшення газу за 9 місяців 2018 року на 16,4% відбулося через зниження зовнішньої температури на 1,7 0 С, у порівнянні з 2017 роком, а це збільшило тривалість опалювального періоду на 6 календарних днів. Загалом, керівники та відповідальні за енергозбереження уже розуміють, що раціональне споживання енергоресурсів – це не просто формальність, а необхідний процес для зменшення фінансових витрат, покращення мікроклімату у приміщеннях, що зменшення споживання енергетичних ресурсів – це покращення довкілля, через зменшення викидів шкідливих газів, тобто покращення життя людини, флори та фауни.
Та, наразі, ще не усі критерії раціонального використання енергетичних та водних ресурсів вичерпано. Проведення щоденного аналізу споживання ресурсів та своєчасне виявлення причин збільшення, у порівнянні з минулим днем – безкоштовний шлях до покращення енергоефективності будівель. А це залежить від ініціативи та розуміння керівника та відповідального за енергозбереження кожного бюджетного закладу чи установи. Найкраще відпрацьовано процес контролю за щоденним споживанням енергетичних та водних ресурсів в установах управління охорони здоров’я.
Валентина Сімутенкова, провідний спеціаліст відділу
економічного розвитку і торгівлі
виконавчого комітету
Лубенської міської ради