У місті Святогірськ Донецької області відбулася ХІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття», в якій взяли участь 83 юних дослідників із різних куточків України, а також гості зі Швейцарії. Учасники конференції познайомилися з історією Святогірська, відвідали Свято-Успенську Святогірську лавру.
Родзинкою став бал «Краєзнавча перлина». Юні дослідники мали змогу підготуватися до виконання краков’яку, польки та полонезу під час майстер-класів, що провів танцювальний колектив Комунального закладу «Донецький Палац молоді «Юність».
Наше місто представляв вихованець дитячо-юнацького клубу спортивного орієнтування і туризму «Валтекс» Андрій Кабанець. Його роботу «Лубенський слід академіка О.М.Бекетова» проректор із навчально-виховної роботи Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди Світлана Бережна відзначила серед найбільш цікавих досліджень.
А нещодавно в м. Полтава була проведена ІХ обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Полтавщина – земля моя свята». Конференція проводилася Полтавським обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді згідно з планом заходів Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки та планом роботи Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації.
Учасниками зібрання стали краєзнавці з 22 районів і міст області, 11 об’єднаних територіальних громад, 4 закладів обласного підпорядкування. У секції історичного та археологічного краєзнавства взяли участь 78 учасників, географічного та екологічного краєзнавства – 45 учасників, фольклору та етнографії – 37. Керівники секцій відзначили високий рівень підготовки пошуково-дослідницьких матеріалів та їх захист авторами.
Наше місто представляли вихованці гуртків ДЮКСОТ «Валтекс» Марія Чобітько, Дар´я Мусієнко, Марина Панченко, Юлія Дробянська і Тетяна Кисіль.
За підсумками роботи секцій кращі доповідачі відзначені дипломами Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації. Серед них і троє лубенців: Марія Чобітько з дослідженням «Річка Луб´янка – історія і сучасність» (кер. М.М.Полонський та вчитель географії ЗОШ №1В.О.Чорнуха,), Дар´я Мусієнко «Біоекологічні особливості дерев-едифікаторів мішаного лісу на Дубовому острові у долині річки Удай» (кер. Р.О.Білан) та Марина Панченко «Лубенщина та її природа у творчості місцевих письменників» (кер. О.М.Журавель).
Кращі матеріали юних дослідників, що були рекомендовані науковцями, увійшли до збірника матеріалів конференції, який отримав кожен учасник.
Микола Полонський, методист ДЮКСОТ «Валтекс»