Стипендії викладачам та музичні інструменти від меценатів: підсумки щорічного фестивалю Кобзарська Трійця

Стипендії викладачам та музичні інструменти від меценатів: підсумки щорічного фестивалю Кобзарська Трійця

ban 07062023 1Кобзарі та лірники – невіддільний атрибут історії України. Кобзарська пісня наснажує і розраджує, відтворює історію і дарує надію.

«Кобзарство – це цілісна, довершена ланка українських культурних традицій. Воно доречно асоціюється у нас зі стилем побуту та духовного життя українського народу, завжди було і залишається символом справжнього українства», – говорить цехмайстер Київського кобзарського цеху Микола Товкайло.

У березні 2023 року Україна підготувала та подала до Реєстру ЮНЕСКО кращих практик з охорони нематеріальної культурної спадщини номінацію «Практику з охорони кобзарсько-лірницької традиції». Номінацію було підготовано за сприяння Благодійного фонду «МХП – Громаді», який підтримав ініціативу кобзарських цехів здобути світове визнання важливому явищу української культури.

«У моменти, коли руйнуються опори, втрачається зв’язок з рідними й домівки багатьох родин, коли українці виснажуються від тривалої боротьби, підтримкою стають саме традиції та культура. Для нашого Фонду утвердження національної ідентичності є одним з основних векторів роботи. А кобзарська традиція якнайкраще це демонструє. Тож донести світові та самим українцям цю цінність – для нас за честь, тому ми з радістю долучаємося до підтримки кобзарського руху», – коментує Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду «МХП – Громаді».ban 07062023 4

Понад рік триває в Україні повномасштабна війна. Ворог намагається знищити національну ідентичність, традиції, історію та культуру всіма можливими засобами. Однак жива спадщина для кожного українця є не тільки джерелом духовності, а й основою нашої незламності. Сьогодні українська епічна традиція зазвучить по-новому і відкриє важливі змісти історичних та духовних пісень, дум, у яких закарбовано пам’ять, цінності та український дух.

Щорічний фестиваль Кобзарська Трійця є одним із важливих заходів, на який традиційно зібралися кобзарі, бандуристи, лірники з різних регіонів України. Водночас це – ще один із промоційних заходів, які просувають кобзарсько-лірницьку традицію до списків ЮНЕСКО, і є метою благодійної діяльності благодійного фонду «МХП-Громаді», оскільки підтримуючи такі заходи, Фонд підтримує культурну ідентичність, майбутнє України.

У межах фестивалю благодійний фонд оголосив про започаткування стипендій для викладачів у трьох кобзарських цехах (Київському, Львівському та Харківському). Аби в такий спосіб стимулювати й замотивувати вчителів продовжувати роботу зі збереження й передачі нашої спільної культурної спадщини наступним поколінням. Також, враховуючи високу вартість якісних музичних інструментів, Фонд «МХП-Громаді» передасть кожному цеху по одному кобзарському інструменту для навчання.

———————————
Кобзарство – самобутнє явище української культури, яке виникло в ранньомодерний час і поширилося на всі терени, заселені українцями. Це усна традиція незрячих мандрівних співців, що супроводжували свій спів грою на кобзі, бандурі та лірі. В народі їх називали «старцями», «дідами», а ще шанобливо – «Божими людьми»; з середини ХІХ ст., з легкої руки Тараса Шевченка, стали називати кобзарями.

«МХП – Громаді» – український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія – комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 13 областей України: понад 700 містечок і сіл. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників та рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.
https://www.facebook.com/MHPgromadi
https://www.instagram.com/mhp_gromadi/
https://www.tiktok.com/@mhp_gromadi

 

 

Календар свят

Липень, 2025
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
День архітектури України
День слідчого
2
День податківця України
34
День судового експерта
56
День Військово-морських Сил Укpаїни
День військ ППО Збpойних Сил України
7
День пpацівника природно-заповідної справи
891011
Всесвітній день народонаселення
12
Всесвітній день бортпровідника
13
День рибалки
1415
День Української Державності
16
День бухгалтера
1718
Міжнародний день Нельсона Мандели
1920
День працівників металургійної тa гірничодобувної промисловості
2122232425
День системного адміністратора
2627
День флота України
День працівників торгівлі
28
День Української Державності
Міжнародний день боротьби iз вірусними гепатитами
День PR-спеціаліста
293031   

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

  • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
  • Телефон: +38(05361)61651
  • Телефон: +38(05361)74556
  • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

  • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
  • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

  • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
  • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

  • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
  • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
  • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
  • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
  • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!