Спортивно-екологічна толока в Миргороді.
В Миргороді Гончаренко центр та місцева Станція юних туристів зорганізували спортивну екотолоку на річці Хорол. В заході взяли участь і дорослі активісти, й діти. Волонтери веслували на байдарках по річці та прибирали її від сміття. Під час толоки також було зібрано гроші на потреби військових.
Волонтери Гончаренко центру разом із Миргородською станцією юних туристів провели екологічну толоку з прибирання русла і берегів річки Хорол. До заходу долучились юні вихованці Відділу позашкільної освіти. Активісти пропливли річкою на байдарках, під час чого виловили з води сміття, а після очистили також береги річки від пластикових і скляних пляшок, недопалків, целофанових пакетів тощо.
Директорка Гончаренко центру в Миргороді, волонтерка та спортсменка Інна Ковальська розповіла, що це перша екологічна толока під час воєнного стану. «Сьогодні вперше під час повномасштабного вторгнення нам вдалося вивести байдарки на воду і не лише долучитися до водних видів спорту, а й зробити класну справу для захисту навколишнього середовища – очистити Хорол. Маршрут затвердила Військова адміністрація. Ми дуже радіємо з того, що можемо показати іншим гарний приклад, а також долучити дітей та навчити їх дбайливого ставлення до природи», - зазначила волонтерка.
Директор Станції юних туристів Василь Ніколаєнко розповів, що участь для дітей була безплатною, а дорослі могли зробити благодійний внесок. «Ми провели дійсно масштабне прибирання. Стартували з мікрорайону "Почапці", а закінчили на центральному пляжі. Сміття виявилось набагато більше, ніж ми очікували - лише пластикових пляшок ми назбирали десятки пакетів, а ще купу іншого бруду: жерстяних банок, поліетилену, недопалків! Всі наші заняття з туризму безкоштовні для дітей, а дорослі брали участь за донат. Усі зібрані гроші будуть передані на потреби наших захисників до Миргородської військової частини».
Юні учасники акції вірять в те, що екологічні толоки стануть для жителів Миргороду традицією. «Ми сьогодні проїхались на велосипедах, плавали на байдарках і прибирали сміття. Такі заходи дуже потрібні, адже сміття отруює воду, ґрунт і навіть повітря. Це шкідливо для людей і для річки. Ми сподіваємось, що згодом до нас буде долучатися ще більше учасників. Що люди будуть ставати свідомими щодо природи!», - наголосив 10-річний активіст Михайло Усик.