Тільки спільними зусиллями ми зможемо знизити рівень розповсюдження ВІЛ-інфекції, вберегтись від якої допоможе власна безпечна поведінка та здоровий спосіб життя. Прості, здавалось би, слова та вони іноді важать більше, ніж власний досвід.
А тому в Лубенському фінансово-економічного коледжі за ініціативи міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбулося тренінгове заняття в рамках проекту «Взаємодія державного і громадського сектору при роботі з підлітками, які практикують ризиковану поведінку». До участі у заході були запрошені соціальні працівники та психологи, а також заступники директорів з виховної роботи, куратори груп фінансово-економічного та лісотехнічного коледжів, медичного училища та професійного ліцею.
«Працюючи з підлітками та молоддю слід враховувати їх вікові особливості: потребу в життєвому самовизначенні, спрямованості на майбутнє, визначенні свого життєвого шляху, майбутньої професії. Саме підлітковий вік (15-17 років) характеризується незрілістю суджень та схильністю до ризикованої поведінки», - зазначив керівник Молодіжного центру БО «Світло надії» Віктор Шилов.
У ході тренінгу учасники ознайомилися з сучасними ефективними методами, видами та особливостями проведення профілактичної роботи в молодіжному середовищі. Під час «Мозкових штурмів» визначили сильні і слабкі сторони різних методів профілактики та основні етапи планування заходів.
«Окрім основної тематики тренінгу, а це профілактика ВІЛ-інфекції, присутніми обговорювались такі актуальні та гостро нагальні теми молодіжного середовища як булінг, насильство, ігроманія, вживання психоактивних речовин, ранні статеві відносини та проблеми, до яких вони призводять.
Але завдання дорослих, фахівців, кураторів, вихователів, наставників полягає не лише в необхідності проведення інформаційно-просвітницької роботи з недопущення девіантних проявів у поведінці підлітків, а й у допомозі знаходження правильного шляху вирішення посталої проблеми», - повідомляє сайт міської ради.