Осінніми погожими днями учні 7-А, Б класів Лубенської ЗОШ № 3 у межах двох екскурсійних поїздок відвідали п’ять населених пунктів Лубенського району. Біївці, Тарандинці, Калайдинці - в один день, і Вовчик, Мгарський Спасо-Преображенський монастир, жіночий скит і Курган Скорботи на вшанування пам’яті жертв голодомору - у другий. Екскурсії відбулися в рамках навчально-пізнавальної акції «Пізнай свій рідний край».
В пам’яті залишили слід незабутні розповіді директорів шкіл Миколи Миколайовича Кадуки, Сергія Івановича Мисника, юних і поважних екскурсоводів про український побут ХХ ст., митців Полтавщини. Ознайомилися з місцевими доісторичними знахідками, флорою і фауною, етнологією і етнографією, а також історією становлення нашої державності від кінця XIХст. до трагічних подій сучасності на Сході.
Завершили ми свій екскурсійний тур відвідуванням «Кургану Скорботи», де вкотре вшанували пам’ять невинно заморених голодом 1932-1933 років. Пам’ять про ці страшні події не повинна бути зрадженою.
Тетяна Власенко, учениця 7-А класу ЗОШ № 3