Національний музей «Чорнобиль» - науково-дослідний та культурно- освітній заклад, що функціонує більше 30 років.
За цей час Музей посів гідне місце серед музейних установ України, став одним з найпопулярніших й найвідвідуваніших у м. Київ.
Завдяки активній дослідницькій та науково-пошуковій роботі науковцями Музею зібрано велику колекцію експонатів, пов'язаних з історією Чорнобильської катастрофи та Українським Поліссям, яке стало зоною відчуження.
За роки роботи відбулися позитивні зміни та доповнення у експозиції Музею, впроваджено 170 тематичних виставкових проектів, серед яких низка міжнародних.
Музей "Чорнобиль" - це музей пам'яті, трагедії, музей наслідків ліквідації ЧАЕС.
17 березня актив ЛМГОІ "Ветерани Чорнобиля" запросили на відкрите обговорення за темою: «Музей «Чорнобиль». Новий шлях у майбутнє», під час якого планується обмін думками з приводу напрямів подальшої роботи Музею, перспектив його розвитку, а також обговорення актуальних проблемних питань, реставрації музею та інших змін. Захід проходив у м.Києві по пров. Хорива, 1 у конференц-залі Музею.
За результатами обговорень, громадські організації Чорнобильського спрямування вирішили:
1.Підтвердити включення до проекту Постанови Кабінету Міністрів України щодо персонального складу Наглядової Ради Музею: Хрущенка М.М. - президента Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».
2. До складу робочої групи із забезпечення організації та координації щодо осучаснення та реконструкції Національного музею "Чорнобиль" (додаток до Наказу МВС України від 08.07.2022 № 419) ввести:
2.1. Гайдамаку Анатолія Васильовича - народного художника України, автора художнього рішення експозиції Національного музею «Чорнобиль».
2.2. Дерду Івана Івановича, голову громадської спілки «Всеукраїнська спілка інвалідів Чорнобиля».
2.3. Мельниченко Віктора Леонідовича, голову правління Київської
міської громадської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».
2.4. Пилипенка Миколу Петровича, заступника голови громадської організації «Зв'язок поколінь».
3. Ввести до складу науково-методичної ради музею:
3.1. Гвоздіковського Сергія Ростиславовича члена Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».
3.2. Письменського Ігоря Юрійовича, голову правління громадської організації «Воїнів - ліквідаторів аварії на ЧАЕС - інвалідів війни "НАБАТ".
4. Вважати недоцільним розширення експозиційних площ Музею за рахунок гаража оперативно-рятувальних автомобілів з кімнатами відпочинку водіїв Головного управління ДСНС України у Київській області. Це призведе до послаблення боєздатності служби і є неприпустимим, особливо у воєнний час!
5. Осучаснення Музею можна проводити на існуючих площах з задіянням сучасних інформаційних, комп'ютерних, медіа технологій, світлозвукових рішень тощо.
ЛМГОІ "Ветерани Чорнобиля"