Порфирій жив в IV столітті в Фессалоніках. Коли йому виповнилося 25 років, він вирішив стати ченцем і вирушив у монастир Нітрійської пустелі в Єгипті. Пробув там 5 років, протягом яких відвідував святі місця Єрусалиму. Після Порфирій оселився в Йорданській пустелі, вирішивши присвятити себе молитві й самоті.
Жити святому довелося у важких умовах, і це відбилося на його здоров'ї. Тому Порфирій пішов до підніжжя гори Голгофи, щоб знайти зцілення. Тоді ченцеві приснився сон, у якому до нього з'явився Ісус Христос, вилікував його і сказав: "Прийми це Древо і бережи його".
Пізніше Порфирія поставили пресвітером і призначили хранителем Чесного Древа Хреста Господнього (це частина Хреста, на якому був розп'ятий Ісус і яка зберігалася у Константинопольського правителя). Коли Порфирію виповнилося 50 років, його поставили єпископом палестинського міста Гази. На той час у цьому місті було всього три християнських церкви, але язичницьких були десятки. Тому Порфирій вважав своїм обов'язком побудувати в Газах християнські монастирі та церкви. Існує також переказ, за яким святитель Порфирій своєю молитвою припинив сильну посуху і врятував урожай - пішов сильний дощ. Для цього він призначив пост, зробив всенічне бдіння і обійшов з хресним ходом місто. Язичники, які побачили диво, прийняли святе хрещення, і до кінця життя єпископа все місто сповідувало християнство.
У цей день за погодою спостерігали, якими будуть весна і літо:
граки прилетіли - сніг скоро розтане;
горобці починають збиватися в зграї - весна буде теплою.
голуби ховаються під дах - буде холодно;
якщо піде раптовий сніг або почнеться хуртовина - до дощового літа;
на небі багато яскравих зірок - треба готуватися до спекотного літа;
якщо вранці туман - до негоди.
Ввадалося, що ховати теплі речі та готуватися до посівної ще рано - після відлиги можуть бути запізнілі морози.
Що можна робити 11 березня
У поминальну суботу варто відвідати храм, замовити сорокоуст або літургію за упокій, подати записку з іменами померлих чи помолитися за них вдома. Також треба відвідати кладовище і прибрати могили. Цього дня підгодовували птахів, які поверталися з теплих країв. 11 березня господині обов'язково робили прибирання - щоб залучити в житло позитивну енергію, а також зберегти гармонію у стосунках з чоловіком.
Що не можна робити 11 березня
У цей день заборонено влаштовувати галасливі застілля та поминати померлих алкоголем, а також згадувати про померлих з образою або злістю, страждати. Категорично заборонено садити вербу - якщо знехтувати забороною, то можна накликати велику неприємність і навіть смерть. Не можна було залишати на столі порожні чашки - домовик розгнівається. Також 11 березня необхідно всіляко уникати вузлів і намагатися їх не зав'язувати - це до грошових втрат.