В рамках робочої поїздки в Полтавську область відвідав метеостанцію Лубни з метою перевірки ведення гідрометеорологічної діяльності та надання методичної допомоги.
Разом зі мною метеостанцію відвідали директор Українського гідромететеорологогічного центру М.Кульбіда та директор Центральної геофізичної обсерваторії ім.Бориса Срезневського А.Куций.
Очільник ЦГМ Ігор Григорович ЗАМИРАЙЛО познайомив з начальницею станції СТОВБУН Галиною Миколаївною, яка детальніше розповіла про колектив та роботу станції,якій доречі,у 2022 році було відзначення 130-ти ліття з дня відкриття/
У вісімдесятих роках ХІХ століття у Лубнах, яке розташоване на правому березі мальовничої річки Сула, були проведені перші метеорологічні спостереження у навчальних закладах – гімназіях і ліцеях. А вже 1 серпня 1892 року у Лубнах відкрили метеорологічну станцію 2-го розряду. Метеостанція здійснює спостереження для метеорологічного обслуговування авіації (як було у мирний час до повномасштабного вторгнення), залізничного транспорту, сільського господарства, попередження та інформування про небезпечні метеорологічні явища органів місцевого самоврядування, ДСНС України.
Усього штат станції налічує вісім одиниць. Крім техніків-метеорологів у штаті станції є посада техніка-агрометеоролога.Технік -агрометеоролог наразі захищає Україну на фронті з російськими окупантами.
Також тут працює гідрометеспостерігач гідрологічного поста І розряду м. Лубни — р. Сула.
Із метеостанції Лубни дані спостережень надходять до міжнародного обміну через Всесвітню метеорологічну організацію (ВМО).
Розміщена станція у будівлі 1905 року. Соціально-психологічний клімат у колективі позитивний. Полтавщина теж зазнає обстрілів з боку рашистських окупантів, і Лубенська громада також зазнала руйнування об’єкту інфраструктури, проте працівники станції у наш воєнний час сумлінно виконують свої обов’язки і цілодобово несуть вахту, спостерігаючи за гідрометеорологічними параметрами.
Богдан Масовець