У ФОКУСІ УВАГИ БІБЛІОТЕКАРІВ – СТРАТЕГІЯ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ

У ФОКУСІ УВАГИ БІБЛІОТЕКАРІВ – СТРАТЕГІЯ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ

Сучасні підлітки та діти, а їх ще називають представниками поколінь Зет та Альфа – це покоління, яке освоює YouTube раніше, ніж вчиться писати і читати. Найкращий вид дозвілля для них – це серфінг в Інтернеті, перегляд відео. Сучасні діти та підлітки мобільні та залежать від технологій. Шкода, але актуальною проблемою у представників поколінь Зет та Альфа є відсутність проводити час за книгою. Як же зацікавити сучасну дитину книгою, як зробити так, щоб вона стала частим гостем бібліотеки?
На ці та інші проблемні питання намагалися знайти відповідь бібліотечні працівники Лубенської громади в ході Дня професійного розвитку «Бібліотека – провайдер сучасних послуг для дітей та юнацтва». Базою для проведення навчання, звісно ж, стала Лубенська міська бібліотека для дітей – центр інноваційної діяльності, простір нових ідей, важливим орієнтиром роботи якої є читач нового покоління та його особистісний розвиток.
Розпочалася фахова зустріч прев’ю директора Публічної бібліотеки ім. В. Малика Валентини Сьомак, яка підкреслила актуальність питання роботи з дитячою та юнацькою категорією користувачів, зауваживши, що останнім часом, нам українцям, доля посилає серйозні випробування – спочатку коронавірус, а з ним карантинні обмеження, далі ще гірше – російсько-українська війна. Тож завдання книгозбірень на даному етапі не втратити зв’язок з юним читачем, убезпечити їх від самотності і щодень підтверджувати тезу, бібліотеки є відкритим культурно-просвітнім, інтелектуально-творчим простором соціуму для найменших жителі нашої громади.
Модератор заходу, провідний методист Наталія Мусієнко, ознайомила колег з програмою навчання, наголосивши, що формат Дня професійного розвитку має на меті розширений діапазон фахового спілкування та активний обмін власним досвідом, тож сподіваємося на конструктивну розмову.
semak2 7032023
Провідний бібліотекар відділу обслуговування Інна Сизоненко ознайомила присутніх з психологічною характеристикою юного покоління, яке відрізняється неймовірною креативністю, вмінням знаходити рішення в непростих ситуаціях, але яке не соціалізоване, мало інтегроване в суспільство, та надала слушні рекомендації як побудувати з ними комунікацію.
А далі ініціативу перейняли господарі, які радо вітали колег з усієї Лубенської громади. Про напрацювання, досвід роботи, а головне про любов до професії працівники щиро розповіли присутнім. Це було цікаво, професійно і відверто.
Провідний бібліотекар Тамара Степаненко провела екскурсію бібліотекою. Розповідь фахівця була зосереджена не лише на презентації документального фонду для різних вікових груп користувачів, його розкритті за допомогою наочних засобів, а й на методиці розстановки згідно вимог та стандартів.
Завідувач дитячою книгозбірнею Людмила Шовкопляс представила кращі практики залучення дітей до читання, творчий нетворкінг бібліотеки, який допомагає створити сприятливий клімат для вільного спілкування.
Бібліотекар читальної зали Галина Кравчук говорила про цікаві методики та робочі секрети, які допомагають налагодити контент з дитячою аудиторією та сприяють їх особистісному творчому та інтелектуальному розвитку. Також Галина Юріївна провела прес огляд дитячих періодичних видань, які найчастіше використовуються у підготовці до соціокультурних заходів.
Долучилися до спілкування і завідувачі сільськими філіями. Про важливість національно-патріотичного виховання у форматі діалогового, дискусійного спілкування розповіла завідувач філією №8 Вовчицька с/б Людмила Ревуцька. Про спектр креативних соціокультурних заходів для дітей говорила завідувач філією №5 Березотіцька с/б Лариса Павлунік, яка зауважила, що сучасним дітям не цікаво просто слухати, їх увагу тримає пізнавальний контент, вони у захваті від інтерактивну. Такий захід проходить динамічно та швидко, а от сама підготовка до нього займає багато часу. Тому сучасний бібліотекар має бути компетентним, ініціативним, творчим та креативним.
semak5 7032023
Професійне спілкування було конструктивним та цікавим, такі діалогові ініціативи мають позитивний вплив на подальшу роботу, адже вони дають можливість дізнатися про досвід колег, розповісти про свої досягнення і, звісно, отримати ідеї на майбутнє.
І, безперечно, вдячність працівникам Лубенської міської бібліотеки для дітей за гостинність та інформативність, і радіємо, що у нас є такий фаховий колектив, методичний центр з організації роботи з дитячо-юнацькою аудиторією.
Публічна бібліотека ім.В.Малика

Календар свят

Червень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1
Міжнародний день захисту дітей.
2
3456
День журналіста.
789
Міжнародний день друзів.
10111213
Вознесіння Господнє.
14
Всесвітній день донора.
1516
1718
День батька.
192021
День літнього сонцестояння.
2223
Трійця, Зелені свята (православні).
24
Іменини Івана.
25262728
День Конституції України.
29
Іменини Петра і Павла.
30

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

 • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
 • Телефон: +38(05361)61651
 • Телефон: +38(05361)74556
 • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

 • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
 • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

 • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
 • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

 • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
 • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
 • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
 • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
 • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!