У Галереї мистецтв на Водохреща відбулося відкриття виставки живописних полотен лубенських і не лише лубенських художників. Вони представили загалом понад шість десятків робіт.
Ведуча заходу науковий епрацівник галереї образотворчого мистецтва Алла Литовченко запросила усіх в чарівний храм зими поетичними рядками про цю чудову пору року. Вона представила учасників виставки, серед яких багато членів Національної спілки художників України Володимир Мірошниченко та Олександр Мірошніченко, Ігор Рудь,
![1 19012023](/images/2023/01/1_19012023.jpg)
Володимир Пашкевич, Ольга Таран, а також знані на Лубенщині майстри живопису. Їх силами з червня завдяки продажу робіт було зібрано понад 50 тисяч гривень для потреб ЗСУ, які передали на благодійні фонди. До участі в цій акції була залучена і юна художниця Софійка Кіяшко, яка отримала на свою адресу окреме "спасибі".
Міський голова Олександр Грицаєнко зосередив увагу не лише на воєнних подіях, а й на тому, що сила мистецтва дозволяє людям навіть в такий час залищшатися людьми, згадав про традиції нашого міста, наголосив, що митці залишаються в обоймі боротьби за перемогу.
На виставці діє куточок творів художників-земляків, які пішли з життя. Це Василь Лапушкін (до речі, його дочка була на витставці) та Іван Сахно.
![4 19012023](/images/2023/01/4_19012023.jpg)
Начальник управління культури Юрій Литовченко наголосив на розширенні кола учасників традиційної виставки "Зимовий сонет". Якщо в минулому році їх було близько двадцяти, то в нинішньому - 29. Суттєво розширилася палітра творчості. Була в числі учасників мистецького бомонду і учениця школи №2 Софійка Кіяшко, і художники-дебютанти.
Мелодії на саксофоні дарували викладач школи мистецтв Валерій Рябцев та його учениця Єва Данилко.
Олександр МІЩЕНКО