Таку назву мав практичний семінар-тренінг, проведений для представників мас-медіа Полтавщини Національною спілкою журналістів України спільно із Національною поліцією за підтримки Клубу бойового копірайтингу і військово-спортивного центру «Воїн». На ньому побував і редактор газети «Лубенщина» Олександр Міщенко.
Захід передбачав поєднання теорії із практичними заняттями і був особливо актуальний і важливий у світлі зростання кількості випадків фізичної агресії відносно журналістів та перешкоджанню їх професійній діяльності! Негативні моменти в цих питаннях починають відчуватися і в Лубнах!
Журналістів навчали лектори Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету ім. Я.Мудрого, інструктори-практики Тренінгового центру та спецпідрозділу ГУНП у Полтавській області. Теоретична частина тренінгу складалася з тлумачення норм Кримінального кодексу України (відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів); юридичні аспекти «Медіазахисту»; міжнародний досвід у сфері забезпечення законної професійної діяльності журналістів.
Практична частина присвячувалася відпрацюванню алгоритму дій у змодельованих ситуаціях із підвищеним ризиком, а також дотриманню правил поведінки під час проведення оперативно-слідчих заходів; безпеки та правил поведінки представників ЗМІ при виконанні професійних обов’язків у випадку масових заворушень; правилам особистої безпеки журналіста при здійсненні професійної діяльності.
Журналісти отримали пам’ятки, у яких викладені права журналістів, статті Кримінального кодексу України, які передбачають захист журналістів.
Отримані знання вже сьогодні можуть застосовуватися представниками мас-медіа у повсякденному житті з метою захисту свободи слова на Лубенщині!
Олександр МІЩЕНКО, редактор газети «Лубенщина»