Православні в цей день згадують апостола Андрія Первозванного, одного з 12 учнів Ісуса Христа і брата апостола Петра. Він вважається покровителем моряків і рибалок.

Тому 13 грудня у жодному разі не можна ображати представників цих професій і хобі, особливо якщо вони є близькими людьми (наприклад, чоловіка-рибалки). Якщо не послухатися цієї ради, в будинок можуть прийти справжні біди, інформує Ukr.Media.

В цілому в цей день подружжя не повинні сваритися. Вважається, що 13 грудня формується атмосфера в родині на весь майбутній рік. Тому потрібно постаратися зробити так, щоб вона була милостивою в цей вівторок.

13 грудня потрібно проявляти мудрість по відношенню не тільки до домочадців, а й до чужих людей. Якщо неприємні особистості напрошуються в гості, пускати їх в будинок не слід, але і відмовляти в гостинності теж не варто. Необхідно дотримати баланс по типу "і нашим, і вашим".

Не слід займатися рукоділлям. По-перше, йде Різдвяний піст, а по-друге, наші прапрапрабабусі були впевнені: 13 грудня можна "порвати" долю. Іншими словами, якщо поранитися в цей день, можна накликати на себе нещастя.

Зіпсувати долю (або помилитися, як говорили в народі) можна і в тому разі, якщо 13 грудня спробувати заглянути в майбутнє за допомогою кавової гущі, карт та інших предметів. Не забороняється лише "сонне" ворожіння на судженого: потрібно покласти під подушку шматок хліба і покликати майбутнього чоловіка "повечеряти". Тоді є шанс побачити його уві сні.

Народні прикмети про погоду

Наші предки казали: якщо на Андрія пішов сніг, отже, він буде лежати 110 днів.

Також прапрапрадіди казали: якщо 13 грудня річки та озера "гудуть" — взимку буде багато бур та морозних днів.

Існувала в народі і така прикмета: якщо кішка в Андріїв день почала посилено вмиватися, захоплюючи при цьому хвіст, — чекайте на похолодання.

Тлумачення снів за місячним календарем

Сни в цю ніч можна замовити. Для цього потрібно буде відповідно налаштуватися і уявити собі те, що хочеться побачити. Також можна спробувати увійти в чийсь сон. Щоправда, зробити це вийде лише в тому разі, якщо ваші цілі будуть добрими. Іншими словами, наснитися комусь для його образи не вдасться.

Вважається, деякі сновидіння цієї ночі можуть справдитися. Так, якщо вам наснилося щось цілком реальне, а вранці за вікном стоїть похмура погода, то ймовірність виконання такого сну буде прагнути 100%.

Жінці в ніч з 12 на 13 грудня можуть снитися чужі домашні тварини або діти — словом, ті, хто апріорі потребує догляду, але він має йти від когось іншого. Такий сон скаже про те, що дама забагато уваги приділяє оточуючим і мало своїй власній родині. Потрібно міняти пріоритети, причому якнайшвидше.

Чоловік у ніч із понеділка на вівторок може побачити своїх колишніх суперників. Якщо уві сні вони виступали у ролі переможених — все добре. Якщо ж, навпаки, опоненти зуміли здолати в чомусь сплячого — в реальності на нього чекають справжні випробування.