ПРО ГРАФІКИ АВАРІЙНИХ ВІДКЛЮЧЕНЬ У ПИТАННЯХ І ВІДПОВІДЯХ

ПРО ГРАФІКИ АВАРІЙНИХ ВІДКЛЮЧЕНЬ У ПИТАННЯХ І ВІДПОВІДЯХ

Останнім часом до АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» надходить чимало звернень від споживачів з проханням роз’яснити, за яким принципом на території Полтавської області вводяться графіки аварійних відключень. Відповідаємо на найпоширеніші з цих питань.

 

-Чому вводяться графіки аварійних відключень?
-У результаті масштабних ракетних обстрілів об’єктів енергетики України з боку російського агресора, зруйновано близько 30-40 % енергообладнання, окремі населені пункти досі залишаються без надійного електропостачання. Тому у багатьох областях України, починаючи з 11 жовтня 2022 року, рішенням НЕК «Укренерго» було введено графіки аварійних відключень.
-Що таке графіки аварійних відключень?
-Графіки аварійних відключень (ГАВ) щорічно складаються АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» у відповідності до вимог «Інструкції про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем електроспоживання». У них наводиться перелік ліній електропередач із зазначеною по кожній лінії потужністю, що повинна бути вимкнена у разі надходження відповідної команди диспетчера Регіонального диспетчерського центру Північного регіону НЕК «Укренерго». Розбивки за датою або часом вимкнень у цих графіках немає. Основне завдання АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» при введенні графіків аварійних відключень в області – за 15 хвилин після команди диспетчера НЕК «Укренерго» розвантажити енергосистему на визначену кількість кіловат (мегават) та не допустити подальшого розвитку аварійної ситуації.
-Хто керує введенням та припиненням графіків аварійних відключень і скільки вони можуть тривати?
-Введення та відміна графіків аварійних відключень у Полтавській області регламентується виключно диспетчером РДЦ Північного регіону НЕК «Укренерго». Тривалість таких відключень визначається часом, необхідним для ліквідації аварійної ситуації в енергосистемі України.
-Чому вимикають ті чи інші лінії?
Графіки складаються з урахуванням схем електропостачання, суспільного значення та технологічних особливостей споживачів, які відключаються, резервування особливо відповідальних споживачів (за можливості не вимикаються підприємства критичної інфраструктури та соціально значимі об'єкти). Команда на введення графіків дається у розрізі обсягу навантаження, яке потрібно зняти, а не у розрізі споживачів, яких треба відключити. Якщо графіки введені не у повному обсязі, і в них залишається невикористаний резерв ліній, – через деякий час, лінії, які раніше були відключені за цими графіками, частково можуть бути ввімкнені за умови відключення відповідних обсягів навантаження з невикористаного резерву.
-Чи зобов’язані енергетики завчасно попереджати споживачів про відключення електроенергії?
Диспетчери Товариства, чергові підстанцій виконують команди на застосування графіків без попередження споживачів та місцевих органів виконавчої влади.
І на останок наголошуємо, що після пошкоджень від ракетних обстрілів, енергосистема України потребує часу на відновлення. Тривають ремонтні роботи і впродовж цього періоду ми вкотре звертаємося до жителів Полтавської області з проханням розумно і виважено ставитися до використання електроенергії. У свою чергу, АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» працює над тим, щоб зробити відключення більш рівномірними, якщо це технічно можливо.
іНФОРМАЦІЯ АТ "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО"

Календар свят

Червень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1
Міжнародний день захисту дітей.
2
3456
День журналіста.
789
Міжнародний день друзів.
10111213
Вознесіння Господнє.
14
Всесвітній день донора.
1516
1718
День батька.
192021
День літнього сонцестояння.
2223
Трійця, Зелені свята (православні).
24
Іменини Івана.
25262728
День Конституції України.
29
Іменини Петра і Павла.
30

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

 • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
 • Телефон: +38(05361)61651
 • Телефон: +38(05361)74556
 • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

 • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
 • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

 • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
 • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

 • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
 • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
 • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
 • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
 • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!