"Харчо" з грузинської мови перекладається, як "яловичий суп". Саме тому традиційно його готують саме з яловичини, а не з баранини. Ми поділимося секретами першої страви і розповімо, в чому загадка справжнього грузинського супу.
Суп харчо по-грузинськи
складові
яловичина - 2 кг;
цибуля ріпчаста - 2 шт;
морква - 2 шт;
перець чорний горошком;
перець запашний горошком;
лавровий лист - 2 шт;
корінь петрушки;
корінь селери;
бодян;
зелень (трави грузинські);
сіль - за смаком.
Для харчо:
- рис - 100 гр;
- цибуля ріпчаста - 2-3 шт;
- помідори - 2-3 шт;
- часник - 2-3 зубчики;
- лавровий лист - 2 шт;
- коріандр - 2 ст.л;
- вершкове масло - 100 гр;
- хмелі-сунелі - 1.5 ч.л;
- перець чорний горошком;
- перець запашний горошком;
- перець червоний пекучий;
- сіль - за смаком.
Яловичину промити, нарізати шматками, залити холодною водою і поставити на вогонь. Після закипання прибирати пінку, помішувати м'ясо. Моркву і цибулю почистити, цілими додати в бульйон. Засипати перці горошком і лавровий лист. Потім додати корінь петрушки і селери, трави, обов'язково посолити. Накрити бульйон кришкою, поставити мінімальний вогонь і "томити" 3-4 години так, щоб суп не кипів.
Цибулю почистити, нарізати кубиками, те ж саме виконати з помідорами. Зелень дрібно нарізати, часник подрібнити. Рис промити, замочити у воді і залишити в ємності. Лавровий лист, коріандр, перці і хмелі-сунелі потовкти в ступці.
У казан покласти вершкове масло, розтопити. Потім додати нарізану цибулю і ополоник жиру з м'ясного бульйону. Коли рідина випарується, а цибуля стане золотистого кольору, додати помідори. Тушкувати 5-7 хвилин, помішуючи. За бажанням можна посипати цукром або сіллю.
Дістати з бульйону м'ясо, відокремити від кісток і додати в казан. Засипати спеції, потім через сито процідити бульйон. Перемішати, після закипання покласти рис. Варити 15-20 хвилин на маленькому вогні під кришкою. В кінці додати зелень.
Вимкнути вогонь, накрити казан кришкою і настоювати харчо 15-20 хвилин.