Бібліотекарі в краю філософа Григорія Сковороди

Бібліотекарі в краю філософа Григорія Сковороди

28 вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, дружньою бібліотечною родиною бібліотекарі Лубенської громади здійснили культурно - краєзнавчий вояж, відвідавши Чорнухинщину, батьківщину філософа Григорія Сковороди, якому цьогоріч виповнюється 300 років. Відвідини знаного краю розпочали з музею Сковороди, відкриття якого відбулося на 250-тиріччя з дня народження мислителя. Тож з’ясували для себе багато цікавих біографічних фактів життєпису мандрівного мудреця, як от, що був твердий духом і дещо запальним, тож міг у моменти люті навіть спалити власні доробки, володів вмінням передбачувати, відчувши моравицю у Києві, і вчасно залишивши столицю, врятувавшись від епідемії, а ще не прагнув слави, тож його твори побачили світ уже після смерті. Головним же для філософа було жити по честі та совісті, відчувати, що до його думки прислухаються. Завдяки науковому співробітнику музею, екскурсоводу-професіоналу Тетяні Гринь вдалося відстежити і освітній шлях Григорія Савовича, довгий та тернистий.

Через призму вдало оформлених експозицій, музейних експонатів, стародруків постать філософа наблизилась у часі, а екскурсантам - бібліотекарям вдалося відчути «видиму і невидиму» натуру філософа. Побували і в садибі мудреця, відтвореній козацькій хаті тих часів, де кожен куточок пахне минувшиною, українським побутом та національним колоритом.

Чекали на лубенську делегацію і у Чорнухинській Публічній бібліотеці ім.Г.Сковороди. Микола Булда, директор книгозбірні,  розповів про діяльність бібліотек громади, досягнення і напрацювання, які має разом з потужним колективом поціновувачів книг. Не обійшлося і без креативної програми: колеги з Чорнухинщини випробовували колег з Лубенщини на розум та інтелект цікавими інтерактивними активностями. На згадку про відвідини, в переддень професійного свята, директор Публічної бібліотеки імені Володимира Малика Валентина Сьомак подарувала колезі Миколі Булді книги : «Літопис Лубенського краю» та «Де майбутнє зустрічається з минулим: з історії бібліотеки ім. В.Малика», запросивши на гостину, а директор книгозбірні ім. Г. Сковороди, дослідник творчості філософа – книги про нього про та славний козацький край - Чорнухинщину.

Залишаться на згадку у бібліотекарів і сувеніри та світлини з різноманіттям народних локацій села Велика Круча, що на Пирятинщині, куди теж заїхали на хвильку. Ну і, звісно, гарний настрій, море позитивних емоцій вдалого вояжу, який запалив кожне творче серце бібліотекаря, щоб і надалі після професійного свята невпинно нести любов до книг, даруючи свій досвід і знання людям!

Інформація та фото з сайту Публічної бібліотеки ім.В,Малика

Календар свят

Травень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1
Міжнародний день праці.
Іменини святкує Єремія.
2345
День Львова.
Пасха, Великдень, Воскресіння Христове (православні).
Іменини святкує Ірина.
6789
Літнього Миколая.
101112
День матері.
131415
Міжнародний день сім'ї.
День Європи в Україні.
16
День вишиванки.
171819
Трійця (римо-католики).
2021
Іменини Констанина і Олени.
22232425
День філолога.
26
2728293031  

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

 • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
 • Телефон: +38(05361)61651
 • Телефон: +38(05361)74556
 • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

 • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
 • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

 • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
 • - Індекси 61247. 61501. 61502
 • - Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації ПЛ 1240-497ПР

Угода

 • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
 • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
 • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
 • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
 • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!