29 вересня в ОЗ «Тарандинцівська ЗОШ» у світлиці музею Василя Симоненка було проведено літературну годину «Він мав «у серці те, що не вмирає», присвячену пам’яті поета – земляка Довбиша Валентина Миколайовича, який пішов у вічність 21 вересня 2020 року.
Доля безжально відміряла митцю лише 49 років, проте і за цей короткий час він багато чого встиг зробити, залишити після себе яскравий слід і вагомий внесок у поетичне надбання нашого краю. За життя його твори друкувалися у полтавському часописі «Криниця» (став переможцем конкурсу одного вірша), в газетах «Ліра», «Лубенщина», «Вічний скарб»,«Оржицькі вісті» та колективних збірниках «Понад усе – нам Україна», «Посульська муза», «Опалені рими», видав першу і єдину збірку поезій «На перехресті відчаю думок». З 1991 року Довбиш Валентин Миколайович є членом Лубенського літературного об’єднання імені О. Донченка. Портрет митця занесено у галерею видатних постатей школи, де він навчався.
Захід пройшов у формі усного журналу.
Присутні мали змогу перегорнути сторінки життя і творчості майстра слова, доторкнутися душею до життєдайного поетичного джерела, ознайомитися із світлинами сімейних архівів: Вікторії Іванівни Довбиш (у поезії Коваленко, дружини митця), Сахна Володимира Івановича та Богинича Олександра Михайловича (друзів Валентина), Сидоренко Лідії Григорівни і Дремлюженко Ольги Володимирівни (однокласниць).
Натхненно звучали рядки з поезій Валентина Довбиша у виконанні учнів: Сахно Даші, Куляби Катерини, Васика Владислава, Даниленко Катерини ( учитель Кургузова Надія Василівна), Косяк Софії, Шабрат Вікторії, Бачиш Єлизавети (учитель Йовенко Світлана Василівна), Попович Єлизавети, Куценко Оксани (учитель Дремлюженко Ольга Володимирівна).
Велике і незабутнє враження справили на учнів і вчителів школи твори із збірки «На перехресті відчаю думок» в аранжуванні самого автора: «Я бачив тишу», «Зустріч», «На пероні», «На перехресті відчаю думок».
Захід підготувала і провела однокласниця поета, вчитель української мови і літератури Дремлюженко Ольга Володимирівна.
Валентина П'яташ, керівник методичної студії вчителів мовно-літературної, громадянсько-історичної та мистецької освітніх галузей