Светр, свішот, джемпер, кофта, в чому різниця?

Светр, свішот, джемпер, кофта, в чому різниця?

За вікном вересень, головною покупкою сьогодні є затишний теплий трикотаж. Блузи і сорочки потихеньку поступаються місцем светрам, кофтинкам і джемперам. Сьогодні наші фахівці розібралися в чому ж різниця і поділилися з вами якісь аналоги сьогодні має слово «Светр».

Основна риса светру - це високий трикотажний комір, що облягає шию. Класичний светр не має застібок, його одягають через голову, а також виріб має довгі рукава. Светри можуть бути виконані як з вовни, так з трикотажу.

Фасон зі щільними резинками на рукавах, подолі і комірі, підкреслює обсяг светри, і з'явився в XIX столітті. Такі светри набули популярності серед людей, охочих схуднути. У той час лікарі радили займатися спортом в светрах, і навіть саме слово sweater походить від англійського «to sweat» - пітніти.

Світшот - це різновид светру більш спортивного вигляду. Зазвичай виріб вільного крою з манжетами, але без застібок і капюшонів. odag 27092022 1Світшоти зазвичай виготовляють зі щільного трикотажу або дайвінгу, іноді їх утеплюють флісом. Дуже часто вироби прикрашають принтами, вишивками, візерунками, орнаментами і навіть відомими логотипами брендів.

Джемпер - це тонкий в'язаний светр без коміра, з округлим вирізом горловини і без застібок. Виріб, так само як і светр одягають через голову. Класичним вважається джемпер з круглим вирізом, носять його зазвичай з брюками і джинсами. Такий образ відповідає стилю casual. З нестандартних варіантів хочу відзначити плаття-джемпер для жінок - подовжена модель без пояса, вільного покрою. Довжина - до колін і нижче. У ХХ столітті популярність джемперу подарувала Коко Шанель. Модельєр дуже любила носити джемпер в комплекті з кардиганом і спідницею.

odag 27092022 3Пуловер - один з різновидів джемпера, її основна відмінність - V-подібний виріз і вузький силует. Рукава можуть бути три четвертними, або довгими. Назва походить від англійського «pull over» - що означає, одяг, яка знімається через голову. Пуловери, найчастіше, виготовлені з м'якої і тонкої пряжі.

Кардиганом прийнято вважати подовжений трикотажний жакет прямого покрою без коміра. Іноді виріб прикрашають накладні кишені, драпірування, пояс. Названий на прізвище англійського графа Cardigan. Сучасні кардигани виготовлені з вовни, трикотажу, віскози, акрилу. Кардиган - дуже практична річ, майже не мнеться, його можна взяти з собою на прогулянку в будь-який час року.

Водолазка зазвичай має приталений силует та  високий комір. Чорну водолазку прийнято вважати базовим елементом гардеробу. Вона може мати трикотажну або в'язану структуру. Водолази надягали його під скафандр, звідки і пішла назва. Водолазки поєднуються зі спідницями будь-якої довжини і брюками різного крою. Класичний виріб можна поєднувати зі строгими костюмами, також можна доповнювати сарафаном, сукнею, жилетом, жакетом, кофтою, пуловером, джемпером, або болеро.

Худі - це різновид толстовки. Основна риса худі - великі накладні кишені і капюшон. Назва «худі» походить від англійського «hood» - капюшон. Капюшон в худі має стійку, що захищає від вітру шию і нижню частину обличчя. Найчастіше таку модель вибирає активна молодь.

odag 27092022 2Толстовка - це светр спортивного типу вільного крою. Найчастіше виготовлений з флісу, футера, іноді - полартеку. Толстовки можуть бути як з капюшоном, так і без нього, але частіше за все на змійці. Толстовка - дуже практичний і зручний вид одягу, який зберігає тепло.

Джерело https://www.das-elite.com.ua/ua

Календар свят

Січень, 2025
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1
Новий рік
2345
6
Хрещення Господнє (Богоявлення)
Святвечір
7
Різдво Христове (старий стиль)
89101112
1314
Новий рік (старий стиль)
1516171819
Хрещення Господнє (Богоявлення) [старий стиль]
20
День Автономної Республіки Крим
2122
День Соборності тa Свободи України
232425
День студента (Тетянин день)
26
Всесвітній день митниці
День працівника контрольно-ревізійної служби України
27
Міжнародний день пам'яті жертв Холокоста
2829
День пам'яті героїв Крут
День працівника пожежної охорони
3031
Міжнародний день ювеліра
  

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

  • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
  • Телефон: +38(05361)61651
  • Телефон: +38(05361)74556
  • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

  • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
  • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

  • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
  • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

  • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
  • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
  • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
  • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
  • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!