За підтримки проєкту USAID «ГОВЕРЛА» отримано обладнання для збору ТПВ

За підтримки проєкту USAID «ГОВЕРЛА» отримано обладнання для збору ТПВ

 Лубенська міська рада, як і кожен представник влади в Україні, ставить перед собою амбітну ціль створити максимально комфортні умови для проживання у громаді мешканців та осіб, що знайшли тимчасовий прихисток на її території. Особливим напрямком діяльності у цій сфері є співпраця з міжнародними організаціями, адже дуже часто саме за підтримки таких інституцій можливо реалізувати нагальні масштабні проєкти громади.

Одним із найнадійніших партнерів Лубенської територіальної громади є Компанія DAI Global LLC, з якою ще у 2021 році укладено Угоду про наміри щодо реалізації проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»). Надзвичайно корисною є масштабна інформаційна підтримка, просвітницькі заходи, семінари, навчання з найактуальніших питань, яку проєкт організовував і продовжує організовувати у ході співпраці. Ми безмежно вдячні партнерам за допомогу, надану громаді з початку вторгнення російської федерації у вигляді обладнання на суму понад 1,0 млн. грн.

Особливо приємним є те, що проєкт створює умови для участі громад у грантових програмах задля покращення ефективності та інституційної спроможності органів місцевого самоврядування. Так, Лубенська міська рада після проведення відповідної роботи отримала погодження поданої грантової заявки щодо реалізації проєкту  «Забезпечення надання якісних публічних послуг шляхом покращення благоустрою та вдосконалення системи збору ТПВ».

Цей проєкт є надзвичайно актуальним для Лубенської територіальної громади, оскільки зараз, на жаль, у громаді відсутня ефективна система збору та формування окремих видів відходів як вторинної сировини. Як результат, на звалища потрапляє значна кількість матеріалів, які мають високу ресурсну цінність та підлягають переробленню (скло, папір, метал). Мешканці будинків приватного сектору здійснюють часткове захоронення та переробку побутових відходів самостійно на своїх садибах. Відтак, відсутність організації збирання твердих побутових відходів призводить до утворення стихійних звалищ на полях, вздовж доріг, що значно погіршує екологічний і санітарний стан довкілля. 

Крім того, існує нагальна необхідність у встановленні ємностей для піску та піщано-сольової суміші на вулицях нашого міста, завдяки чому працівникам комунальних служб у холодну пору буде простіше забезпечувати належний стан тротуарів, а сипуча суміш, яка зберігатиметься у критих баках, не шкодитиме довкіллю, зокрема не псуватиме рослинність на міських газонах та не забруднюватиме місця загального користування (вулиці, парки, сквери, тощо).

Завдяки співпраці з проєктом USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») покладено початок вирішенню вищевказаних проблем. Так, 6 вересня Лубенська громада отримала від партнерів для реалізації проєкту «Забезпечення надання якісних публічних послуг шляхом покращення благоустрою та вдосконалення системи збору ТПВ» першу партію обладнання: 8 євроконтейнерів сталевих оцинкованих (1100 л) для ТПВ та 55 контейнерів РРМ 150 для піску та піщано-сольової суміші (150 л). Надходження наступної партії обладнання (42 сталевих контейнери та 50 контейнерів-сіток) очікується після завершення закупівельних процедур.

Робота у напрямку поводження з відходами у Лубенській міській раді не обмежується реалізацією виключно цього проєкту. Так, наприклад, спеціалістами виконавчого комітету Лубенської міської ради у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ведеться робота з підготовки Дорожньої (маршрутної) карти з підготовки (розроблення) місцевого плану управління відходами (ТПВ) на території Лубенської територіальної громади, завдяки чому очікується створення економічно ефективної системи поводження з відходами та надання послуг належної якості мешканцям громади та субʼєктам господарювання.

Сподіваємося, що завдячуючи підтримці проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») та завдяки комплексному підходу до вирішення у громаді проблем з ТПВ, нам у найкоротші терміни вдасться розширити географію охоплення території населених пунктів громади послугами зі збору та вивезення ТПВ, зменшити утворення та кількість захоронення побутових відходів шляхом використання нових сучасних високоефективних методів поводження з ними, впровадити роздільне збирання ТПВ у населених пунктах громади, оновити контейнерне господарство для збору різних видів побутових відходів та вторинної сировини, а також підвищити рівень відповідальності та екологічної культури населення.

Інформація та фото з сайту Лубенської міської ради

Календар свят

Травень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1
Міжнародний день праці.
Іменини святкує Єремія.
2345
День Львова.
Пасха, Великдень, Воскресіння Христове (православні).
Іменини святкує Ірина.
6789
Літнього Миколая.
101112
День матері.
131415
Міжнародний день сім'ї.
День Європи в Україні.
16
День вишиванки.
171819
Трійця (римо-католики).
2021
Іменини Констанина і Олени.
22232425
День філолога.
26
2728293031  

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

 • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
 • Телефон: +38(05361)61651
 • Телефон: +38(05361)74556
 • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

 • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
 • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

 • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
 • - Індекси 61247. 61501. 61502
 • - Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації ПЛ 1240-497ПР

Угода

 • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
 • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
 • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
 • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
 • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!