Кожному знайома розгубленість в ситуації, коли ви не можете згадати чиєсь ім'я, назву вулиці або місце на парковці. Тому виникає враження, що пам'ять псується, так само як фрукт гниє з часом.
Але різноманітні дослідження заперечують цю думку. Натомість знаходяться підтвердження того, що пам'ять має безмежний потенціал. Там зберігається все без винятку, просто до деяких спогадів важче дістатися. Це означає, що псується не пам'ять, а здатність дістатися до спогадів. Але навіщо зберігати в голові всі ці дані, якщо їх неможливо дістати звідти?
Забуваючи, ви отримуєте можливість вивчити щось нове
Ідея про те, що забування допомагає вам вчитися, видається позбавленою сенсу. Але уявіть, що ви створили ідеальний мозок, який не тільки пам'ятає все, але й може все відтворити. Коли ця дивовижна річ спробує згадати, де припаркована машина, їй доведеться згадати всі коли-небудь бачені парковки. Очевидно, найбільший інтерес буде представляти інформація про останні бачені парковки. І те ж стосується всіх інших спогадів.
Останні події, як правило, виявляються більш важливими, ніж ті, що трапилися багато років тому. Отже, для того, щоб зробити ваш супер мозок швидшим і ефективним в умовах реального життя, доводиться створювати систему для зберігання старих непотрібних даних. До речі, у всіх нас є супер мозок із системою зберігання не дуже цінної інформації. Ми називаємо її забування. Ця система допомагає нам вчитися: коли менш корисна інформація відсувається, ми природним чином залишаємося зі знаннями, потрібними для щоденного вжитку.
Джерело: https://uamodna.com