Ось і минув День знань. Вперше він пройшов для понад п’ятисот лубенських першокласників. Попереду - наполеглива праця тих, хто вчиться, і тих, хто навчає. Сьогодні освіта України зробила прогресивний крок, який нині іменують як «нова українська школа». Чому вона нова і які саме зміни відбулися в цій галузі в нашому місті?
НУШ спрямована на розвиток життєво-важливих компетентностей у дітей, які будуть здатні не просто отримувати глибокі знання, а й розвивати свої навички, повагу до своєї особистості, самореалізовуватися, вільно орієнтуватися та самостійно приймати важливі рішення. Тобто нова українська школа має готувати до мінливого життя, до середовища, в якому опиняються діти поза навчальним закладом. Тож навіть якщо освітня реформа з часом втратить свою силу, або зазнає чергових змін - процес впровадження НУШ незворотній. В цьому і є суть змін, до яких долучаються українські школи. Завдання освітян – створити належні умови, які відповідатимуть стандартам нової початкової освіти.
З цією метою в закладах проведено дуже багато ремонтів, оновлено приміщення, особливо для 1-го класу, матеріально-технічна база, створені різноманітні локації для навчання. За новим стандартом, першачкам забороняється давати домашні завдання, ставити оцінки тощо. В той же час у багатьох перших класах Лубен з'явилися нові одномісні парти, м'які меблі, килимки, комп’ютерна та копіювальна техніка. Підручники для 5-х, 1-х і 10-х класів будуть нові, але лубенські школярі наразі забезпечені ними частково. Втім, це не привід для хвилювання, оскільки протягом місяця підручники надійдуть у необхідній кількості всім навчальним закладам. Те саме стосується й іншої поліграфічної продукції - батькам немає потреби її докупляти.
Як уже відомо, за новим порядком, першочергово до школи зараховуються ті діти, які знаходяться на її території обслуговування, діти працівників закладу, та діти, чиї старші брати і сестри навчаються в цій школі. Проте, незалежно від того, за якою партою сидітиме дитина, чи до якої школи зарахована - НУШ передбачає однаковий стандарт початкової освіти для всіх школярів.
А от що стосується формату навчання в школах, організацій заходів, урочистостей, то тут ініціатива повністю перейшла на бік педагогічних колективів навчальних установ. Вже сьогодні можна побачити яскраві приклади того, як можна нетипово провести те чи інше шкільне дійство. Перетворити традиційну першовересневу лінійку у справжнє свято маленької країни, де здійснюються великі мрії, з успіхом вдалося у ЗШ №1. Діти, батьки, гості - всі, хто завітав у День знань до цієї школи залишились приємно враженими і задоволеними, оскільки на власні очі побачили творчий, креативний підхід до справи. Тут не було довгих виступів і промов, процедур посвяти у випускники та першокласники. Натомість, після короткого вступу, як тільки пролунав перший шкільний дзвінок, на школярів чекали цікаві локації, де можна було з головою зануритися в інтелектуальні конкурси, пізнавальні квести, майстер-класи із виготовлення м'яких іграшок, закладок, паперових квітів. Діяли локації «зірки країни мрій», де можна було поспівати в караоке, продефілювати доріжкою у шкільній формі, зупинити кадр, обравши яскраву фотозону, «рекордів країни мрій» - на найдовший і найстрункіший клас, «смачної країни мрій» - для тих, хто хотів перепочити і підкріпитися смаколиками. За активну участь діти отримували спеціальні фішки, які могли обміняти на солодку вату чи попкорн. Всі творчі зони були майстерно обладнані, прикрашені і налаштовані на співпрацю з учнями. Тож свято першого дзвоника в ЗШ №1 мало неабиякий успіх!
Перед тим, як перейти до святкувань, старшокласники поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої на фасаді школи на честь випускників, які захищали територіальну цілісність нашої країни на Сході.
Юлія АНТОНЕЦЬ.
Знімки автора.