На Полтавщині розглядають питання створення трьох сміттєпереробних підприємств

На Полтавщині розглядають питання створення трьох сміттєпереробних підприємств

На Полтавщині розглядають питання створення трьох сміттєпереробних підприємств та одного – з переробки відходів тваринного походження

Керівництво області комплексно підходить до вирішення питання поводження з відходами в регіоні. Про це розповів під час презентації напрямів Стратегії розвитку Полтавщини до 2027 року заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

«У світі відходи вважаються ресурсом, тож маємо будувати своє бачення в цьому контексті. Розробляємо Регіональний план управління відходами Полтавської області до 2030 року. Над ним працюють науковці Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та фахівці облдержадміністрації. Вдячні за підтримку міжнародній організації GIZ, яка в межах грантової допомоги залучила найкращих фахівців, щоб Регіональний план був якісним, обґрунтованим, експертним документом, – зазначив Євген Греков.

– Нині завершується другий етап розробки Регіонального плану. У ньому запропоновані варіанти розміщення місць зберігання відходів, тобто сучасних полігонів, а також сортувальних станцій і місць переробки відходів. Проміжний варіант – будівництво трьох сміттєпереробних підприємств. Один із них – неподалік від Полтави. Другий – у Горішніх Плавнях. Третій – на території Лубенсько-Пирятинського кластеру».

Відповідно до проєкту Регіонального плану територія області розподілена на чотири кластери – Лубенсько-Пирятинський, Миргородський, Кременчуцький та Полтавський. Вони територіально збігаються з новоутвореними районами. У межах розробки Регіонального плану провели тематичні онлайн-обговорення з тергромадами, щоб отримати зворотній зв’язок. Пропозиції, які надійшли від територіальних громад, опрацюють члени робочої групи. Фінальний варіант програмного документа, затверджений робочою групою, має пройти процедуру стратегічної екологічної оцінки, отримати погодження Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів та Міністерства розвитку громад та територій.
 

«Розглядаємо й можливість створення в області підприємства з переробки відходів тваринного походження. Вивчили із фахівцями це питання. Підприємство екологічно безпечне і корисне. По-перше, в області з’явиться об’єкт, який безпечно перероблятиме відходи галузі. По-друге, в результаті переробки відходів аграрна сфера отримає добрива. По-третє, це реалізація інвестиційного проєкту на території однієї з громад, будівництво сучасних виробничих потужностей і створення нових робочих місць», – сказав Євген Греков.


Додав, що наразі 6 територіальних громад виявили бажання надати земельні ділянки для будівництва нового заводу. Проєкт передбачає залучення інвестицій. Крім виділеної ділянки, має бути техніко-економічне обґрунтування технології переробки відходів, розроблене відповідно до вимог. Надалі воно може бути покладене в основу реалізації інвестиційного проєкту. Також останній має пройти стратегічну екологічну оцінку.

Календар свят

Червень, 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1
Міжнародний день захисту дітей.
2
3456
День журналіста.
789
Міжнародний день друзів.
10111213
Вознесіння Господнє.
14
Всесвітній день донора.
1516
1718
День батька.
192021
День літнього сонцестояння.
2223
Трійця, Зелені свята (православні).
24
Іменини Івана.
25262728
День Конституції України.
29
Іменини Петра і Павла.
30

Онлайн-передплата

Лубенщина онлайн-передплата

Реклама

Замовити рекламу

Як стати журналістом

Привітання в газеті

Видавництво Лубни

Погода

Погода

Курс валют

Контакти

 • Адреса редакції: 37500, м. Лубни, проспект Володимирський, 43 (вхід з двору), 2-й поверх.
 • Телефон: +38(05361)61651
 • Телефон: +38(05361)74556
 • E-Mail: Lubenschina@ukr.net

Телефони

 • Директор підприємства (редактор) (05361) 7-45-56
 • Головний бухгалтер (менеджер з реклами) (05361) 6-16-51

Інформація

 • - Директор підприємства (редактор): Олександр Міщенко
 • - Індекси 61247. 61501. 61502

Угода

 • - За точність викладених фактів відповідальність несе автор
 • - За зміст та достовірність інформації у рекламі відповідальність несе рекламодавець
 • - Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій
 • - Редакція залишає за собою право скорочувати матеріали
 • - При використанні, або копіюванні матеріалів з сайту, посилання на сайт газети "Лубенщина" - обов'язкове!