Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, яка передбачає зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються не тільки водіїв, а й пасажирів, велосипедистів та пішоходів. Нововведення спрямовані на вирішення проблемних питань безпеки дорожнього руху – зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод,
створення безпечних і комфортних умов для всіх учасників дорожнього руху, розвитку велосипедної інфраструктури та зменшення травматизму серед велосипедистів, а також сприяють точності та уніфікованості термінології.
Згідно з новими вимогами ПДР інструктори з практичного водіння, а також водії та пасажири таксі в населеному пункті й за його межами повинні бути пристебнуті. Це правило зобов’язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні. Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.
Забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх. Вони повинні бути чисті та достатньо освітлені. Але дозволяється розміщення заднього номерного знаку на додатковому обладнанні, що призначене для тимчасового перевезення багажу або вантажу.
Нововведення також торкнулися автобусів, на яких проводиться навчання. Наразі вони не повинні бути обладнані додатковими педалями зчеплення, акселератора і гальмування, дзеркалом або дзеркалами заднього виду для інструктора з підготовки водіїв.
Приведено у відповідність до міжнародних вимог дорожні знаки (3.12. 3.13, 3.14), таблички до них та розпізнавальні знаки щодо перевезення небезпечних вантажів. Так, змінилася табличка дорожнього знаку, що уточнює тип транспортного знаку «З небезпечним вантажем» (7.5.8). Якщо раніше вантажівка була зображена у профіль, то тепер – з оранжевим прямокутником на борту. Також замінився розпізнавальний знак «Інформаційна таблиця небезпечного вантажу» на універсальний «Табличка оранжевого кольору», з якого прибрали позначення небезпечної речовини за класифікацією ООН.
Із ПДР виключили технічні умови, якими визначалися правила перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом до набрання чинності Правилами дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затвердженими наказом МВС від 26.07.2004 № 822.
Ці зміни також передбачають, що під час перевезення небезпечних вантажів транспортні засоби обов’язково позначатимуться відповідними розпізнавальними знаками тільки у випадках визначених спеціальними правилами.
Тепер велосипедистам дозволено рух смугою для маршрутних транспортних засобів, а пішоходи повинні обов’язково використовувати світловідбивні елементи в темний час доби й в умовах недостатньої видимості (стікер, стрічка, наклейка, жилет тощо).
Наразі Головний сервісний центр МВС приводить у відповідність екзаменаційні питання з ПДР.
Нагадуємо, що кожен охочий може перевірити свої знання з ПДР чи добре підготуватися до теоретичного іспиту за допомогою онлайн-тренажеру.
Отримати додаткову інформацію та консультацію можна за номером: (044) 290 19 88 або в повідомленнях на офіційній Фейсбук-сторінці Головного сервісного центру МВС. Дізнатися новини сервісних центрів MBC – на сайті Головного сервісного центру МВС.
Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Полтавській області