Полтавська область отримала вакцину "Верораб" для постконтактної профілактики сказу в разі укусу тварини.
Що робити, якщо дитину укусила дика тварина?
1. Потрібно якомога скоріше звернутись за медичною допомогою в травмпункт (місто Полтава, Кременчук, Горішні Плавні) чи приймальне відділення центральної районної лікарні (сільська місцевість).
2. В цих закладах медичний персонал повинен ретельно промити рану: не менш 15 хвилин під проточною водою з милом та обробкою дезрозчином.
3. Обов"язково проводиться постконтактна профілактика сказу, оскільки це небезпечне захворювання зі смертельним вироком.
В травмпунктах міст та центральних районних лікарнях в наявності вакцина "Індираб" (за кошти місцевого бюджету, виробництва Індія), "Рабіпур" (за кошти державного бюджету, виробництва Індія) та "Верораб" (Франція).
4. Вакцини проти сказу вводяться внутрішньом"язево в передньо-латеральну ділянку стегна дітям до 12 міс та в дельтоподібний м"яз дітям старше 1 року та дорослим. Згідно позиції ВООЗ, CDC, інструкції виробників ні в якому разі не вводити вакцину проти сказу в сідницю. Таке щеплення не зараховується як проведене.
5. Вакцинація проводиться безкоштовно, за схемою: 0-3-7-14-28 доба після укусу. Паралельно в день укусу вводиться антирабічний імуноглобулін (за місцевий кошт чи кошти пацієнта).
6. Оскільки при укусі в рану можуть потрапити спори правцю, то, обов"язково проводиться профілактика правцю в разі того, якщо дитина нещеплена або пропустила чергову дозу вакцини проти правцю (АКДП, АДП, АДП-М).
Вакцинація проти правцю проводиться в амбулаторії за місцем проживання чи підписання декларації.
7. Якщо дитина зовсім нещеплена проти правцю чи має 1-2 щеплення, то, окрім вакцини вводиться ще протиправцевий імуноглобулін (наявний в області як гуманітарна допомога)
Джерело: www.facebook.com/PedPoltavaReccomend/posts/1811860772195671