З метою моніторингу чисельності регульованих та інших шкідливих організмів, спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Дежпродспоживслужби Полтавщини розпочали обстеження території Полтавської області на виявлення нових вогнищ шкідливих організмів та ревізії вже існуючих.
Обстеження проводяться як візуально, так і за допомогою харчових принад та феромонних пасток.
Так, державними фітосанітарними інспекторами, для обстеження насаджень та складських приміщень, з метою виявлення і моніторингу карантинних шкідників, виставленні феромонні пастки з синтетичними феромонами, що дають змогу отримувати інформацію про наявність шкідників на певній території, визначати їх чисельність, динаміку розвитку, а на підставі одержаних при цьому даних, планувати відповідні карантинні заходи.
Для довідки: феромонні пастки – це спеціалізовані міні – контейнери, які використовуються для заманювання та відлову комах за допомогою відповідного запаху, який характерний тільки для представників відповідного виду. Пастки притягують лише тих комах, чиї феромони використовуються. В світовій практиці широко застосовують пастки з синтетичними феромонами, що дають змогу отримувати інформацію про наявність шкідників на певній території, визначати їх чисельність, динаміку розвитку, а на підставі одержаних при цьому даних планувати відповідні карантинні заходи. Пастки застосовуються у всьому світі близько 30 років. Вони не приносять шкоди людині та навколишньому середовищу.
Основна мета застосування феромонних пасток:
– виявлення нових вогнищ;
– встановлення меж вогнища;
– встановлення динаміки льоту присутніх на території області карантинних шкідників;
– зниження чисельності карантинних організмів за допомогою феромонних пасток для створення «самцевого вакууму» та дезорієнтації самців, тобто порушення феромонного зв’язку між статями.
Для різних видів комах використовують різні конструкції пасток – все залежить від способу життя шкідника.
За інформацією і роз’ясненнями звертайтеся до Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за телефоном (0532) 60 – 68 – 00, електронна адреса: fito@polvet.gov.ua