12 червня 2018 року в приміщенні Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. Малика презентували творчість літераторки з міста Гребінка Ніни Третяк. Учасникам заходу вона презентувала дві нові книги – поетичну збірку «Дорога до себе» та співаник «Лети, моя пісне!», написаним у співпраці із композитором Олесем Колядою.
Вступне слово про творчу життєву стежину літераторки сказала директор книгозбірні Валентина Сьомак. У ролі ведучого виступив голова Полтавської обласної молодіжної організації «Твій світ» Олександр Чепур, який коротко познайомив присутніх із біографічними сторінками пані Надії. Сама вона народилася у с. Лазірки, Оржицького району, а коріння роду її з села Карпилівка, що на Лубенщині. За фахом – журналістка. У свій час працювала редактором районного радіомовлення та директором телестудії «Гребінка». З 2015 року на творчій роботі, є членом НСЖУ та літоб’єднання О.Донченка. Активно співпрацює з артистами сцени – Оленою Білоконь, Ярославою Руденко, композиторами та виконавцями.
Під час зустрічі звучали вірші у виконанні авторки та фрагменти пісень у виконанні заслужених артистів України, самодіяльних народних фольклорних ансамблів обрядової пісні та інших виконавців. Зворушливою стала тема громадянської лірики Ніни Третяк. Розділ «Воскреснемо» містить чимало творів про війну, колишню і нинішню, про афганські події, Чорнобильську трагедію та твори, присвячені подіям на Сході. До речі, твори літераторки, завдячуючи волонтерам, побували в зоні АТО. Як вдячність, звідти їй передали двоколірний стяг зі словами безмежної подяки. Авторка зворушливо розповідала про сім’ю, творчий процес, випадки з буремного журналістського життя, та повсякчас стверджувала, що всьому початок є – любов, а ще «треба жить – як набіжить». Присутні, серед яких було і старше покоління, і молодь, не залишилися байдужими до віршованих рядків Ніни Третяк.
Таку творчу зустріч організували в рамках проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал-соціалізму», який реалізовується за підтримки Німецького федерального фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє» в рамках програми фонду «Місце зустрічі: діалог». Олександр Чепур, керівник проекту, говорить, що зустріч з літераторкою організували аби популяризувати читання серед представників різних поколінь, залучити осіб похилого віку до активного способу життя та допомогти у соціалізації. Участь у заході взяли також студенти Лубенського медичного училища.
На завершення, організатори та учасники заходу побажали Ніні Павлівні нових творчих злетів, невичерпного натхнення, любові, затишку і миру, а також подарували квіти та сфотографувалися на згадку про зустріч.
Юлія АНТОНЕЦЬ.
Знімки автора.