Іов відомий, як праведник і зразок терпіння і віри. Він виховувався у великій родині, всі вони жили заможно і були щасливі.
Якось Сатана звернувся до Бога, заявивши, що цей чоловік праведний лише завдяки земному щастю. Бог дозволив випробувати сім’янина. Однак, втративши сімох синів і трьох дочок, Іов залишився вірним вірі.
В цей період продовжували сіяти горох. Про це говорили: “Приходь працювати на білі горохи”. Бобові завжди шанувалися селянами, адже навіть найбідніші люди могли собі дозволити харчуватися ними. Бобові вирощують вже досить давно, недарма існує приказка: “Це було за часів царя Гороху”.
У народі день називали по-різному: день Іова Горошника, Росенника, Городника. Говорили, що Іов роси розпускає – дійсно, вранці часто випадала роса.
Посіви 19 травня зазвичай супроводжувалися замовляннями, а саджали насіння на заході, щоб горобці їх не побачили і не поклювали. Часто посівними роботами 19 травня займалися жінки, оскільки вважалося, що в цьому випадку врожай буде багатим.
19 травня дотримувалися великої кількості правил. Так, наприклад, горох висаджували на заході сонця, на сирій землі й при збуваючому місяці. Намагалися також враховувати вітер. Наприклад, якщо він дув з Півночі, говорили, що горох буде жорстким. Південно-західний чи північно-західний вітер – горох буде дрібним і червивим. Аналогічним чином поводилися 19 травня з насінням кукурудзи, гарбуза, бобів.
Городники обов’язково звертали увагу на росу. Якщо вона велика, то врожай буде багатим.
Народний календар на 19 травня:
Якщо на Іова багато роси, то в цьому році буде хороший урожай огірків
Ніч тепла на Іова – прикмета до того, що огірків буде багато, а якщо воно буде холодною – чекай неврожаю
Немає роси вранці – чекай зміни погоди
На кленах видно сережки – прикмета сповіщає про те, що можна сіяти буряки. Якщо сік капає з обламаної гілки – чекайте ясної погоди
Оси 19 травня вибрали для спорудження гнізда відкриті місця – літо буде сирим
Туман на світанку – не чекай опадів, а хмар і зовсім мало буде.
Джерело:https://np.pl.ua/