Децентралізація суттєво перекроїть не лише адміністративну карту Полтавської області, а й літературну мапу України.
Так, згідно перспективного плану, погодженого на нараді, що відбулася між асоціацією міст України, Мінрегіоном і експертами ОДА, Бієвецька сільська рада швидше за все разом з іншими трьома сільськими радами – Тарандинцівською, де розташована школа, яку закінчив «витязь молодої української поезії» із золотою медаллю і яка носить його ім’я, Духівською та Остапівською увійде до складу Новооржицької об’єднаної територіальної громади. А це означає, що відомий український поет-шестидесятник Василь Симоненко – слава і гордість Лубенщини стане земляком новооржччан.
Туманними є перспективи цих навчальних закладів у новій громаді, де в Новооржицькому є своя школа. Скоріше за все їх понизять до шкіл 1-4 класів, якщо взагалі не ліквідують. Тим справа і закінчиться.
Окрім того не секрет, що районні ради через найближчі півроку зникнуть як такі. Оскільки районів у нинішньому розумінні цього слова не буде. Буде один Лубенський округ. Тобто відсутність Лубенської районної ради, як засновника літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка, не існуватиме, як втім, і самої відзнаки, що проіснувала з 2000-го рівно 20 років! Про це газета «Лубенщина» писала у №2 часопису за нинішній рік.
Хто захоче підхопити знамено засновника літературно-мистецької премії – невідомо. Скоріше за все, нові владні структури на початку 2021 року не встигнуть відійти від осінніх виборчих перегонів і відзнака за 2020 рік не буде ні заснована, ні вручена.
Ось такі реалії сьогодення!
Олександр МИХАСЬ