12 травня, громадські активісти Вовчика та Хорошків протестували проти розорювання сінокосів і пастівників
Жителі Вовчицької, Калайдинцівської, Хорошківської, Снітинської, Окіпської, Жданівської сільських рад збурені розорюванням сінокосів і пастівників на прибережних луках Сули.
12 травня громадські активісти Вовчика та Хорошків запросили на зустріч журналістів ТРК «Україна» - повідомляє сайт Лубенської районної ради.
Таку подію не міг пропустити голова райдержадміністрації Олександр Циганенко, який прибув на сільські сходки, та сільські голови Вовчицької сільської радим Ольга Козловська і Хорошківської – Микола Бровко, щоб у межах своїх повноважень надати необхідні роз’яснення та запропонувати варіанти вирішення проблеми, яка хвилює як населення, так і владу.
Відповідно до чинного законодавства земля за межами населених пунктів, а саме про неї іде мова, знаходяться у державній власності. Тож дозволи на їх використання надає обласне управління Держгеокадастру. У цьому, як вбачають більшість відповідальних осіб, і полягає головна проблема. Адже протягом останніх років ця земля дуже швидко почала роздаватися у приватну власність, що зрозуміло із публічної карти, а відтак розорюватися. Це території пастівників і сінокосів, якими користуються місцеві селяни. Така ситуація збурення серед власників великої рогатої худоби і не тільки. Адже постають цілком зрозумілі запитання: як таке можливо, що землі прибережної в тому числі зони роздаються під сільськогосподарське використання? Загалом по Вовчицькій сільській раді таких земель розорано 26 га, по Хорошківській – понад 130 га, а по району лише у цьому році – понад 500 га. Звернувшись до обласного управління Держгеокадастру, сільські голови отримали відповідь, що вказані землі надані учасникам АТО з різних областей України.
Місцеві жителі звертають увагу влади на порушення екологічних норм. Адже очевидно, що переважна більшість земель знаходиться поряд із Сулою, отже, добрива і протруювачі, які широко застосовуються при сучасному веденні сільськогосподарської діяльності, запросто можуть під час паводків потрапляти до річки, а також забрудняють грунтові води.
Голова райдержадміністрації Олександр Циганенко погодився з порушенням прав місцевих мешканців. На його думку, право розпоряджатися землями за межами населеного пункту слід передати органам місцевого самоврядування, або ж надати їм право погодження на виділення земельної ділянки.
На останній сесії районної ради це животрепетне питання було порушене депутатами, внаслідок чого підготовлене звернення депутатів направлене у відповідні інстанції. На місцях же домовилися шукати шляхи вирішення проблеми, об’єднавши для цього як зусилля влади, так населення.