Громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечуються додатковими соціальними гарантіями в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту та соціального забезпечення населення області
День аварії на Чорнобильській АЕС, 26 квітня 1986 року, навічно вкарбувався в історію України трагічною датою. У поточному році минають 34 роковини від дня Чорнобильської трагедії.
В області на обліку в органах соціального захисту населення перебуває 20,1 тис. громадян, на яких поширюється дія Закону України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, з яких 3,6 тис. громадян встановлено інвалідність, пов’язану з наслідками Чорнобильської катастрофи.
На рівні області соціальна підтримка вказаної категорії громадян забезпечуються шляхом реалізації державних програм та надання додаткових соціальних гарантій за рахунок коштів обласного бюджету в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області.
У поточному році з обласного бюджету на соціальну підтримку учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, громадян потерпілих від Чорнобильської катастрофи, дружин померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС затверджено 11,1 млн. грн., що на 12% більше в порівнянні з 2019 роком, в т.ч. 3,8 млн. грн. виділено на забезпечення безоплатними медикаментами для амбулаторного лікування та на безоплатне зубопротезування.
Враховуючи що в умовах сьогодення одним з актуальних питань є підвищення рівня медичного забезпечення, Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації підготовлено зміни до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області, якими передбачено збільшити фінансування на пільгове медичне забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Щорічно в рамках програми забезпечується виплата адресної допомоги дружинам померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. У квітні поточного року таку виплату отримають 1539 вдів учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на загальну суму 3,9 млн. грн. Розмір виплати складає 2,5 тис. грн. на особу.
Також обласною програмою передбачено заходи для вирішення інших нагальних питань.
Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації налагоджено тісну співпрацю з громадськими Чорнобильськими організаціями області. Проводиться постійний діалог з метою вирішення актуальних питань і розширення додаткових соціальних гарантій в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області.